Zalana klawiatura

Witam forumowiczów

2 dni temu 3/4 klawiatury notebooka Toshiba Satellite A200-206 przez przypadek zalałem sokiem z czerwonych porzeczek :? . Wszystkie klawisze działają, tylko przy wciskaniu stawiały bardzo mocny opór (wina dość dużej ilości cukru w soku i drobnych pestek) Osuszyłem je, następnego dnia zacząłem czyszcić klawiaturę zdejmując same klawisze bez tego mechanizmu,dlatego że po prostu bałem się że zgubie gumkę lub coś wyłamię. Czyściłem alkoholem (bardzo szybko paruje). Ogólnie po takim czyszczeniu wszystko działa troszkę lepiej, ale dalej dość trudno się piszę. Od kumpla słyszałem że można to przeczyscić jakimś preparatem który się wpryskuje pod klawisze i on sam rozpuszcza cały brud i paruje, ale mam mieszane uczucia.

Prosiłbym was o rade

Z góry dziękuję :slight_smile:

zainwestować w nową klawiaturę :stuck_out_tongue_winking_eye:

@up

Najłatwiej napisać co? ;]

U… nie wiedziałem że klawiaturę w notebooku da się wymienić

Są jakieś preparaty żeby to jakoś rozpuściło bez wpływu na funkcjonowanie klawiatury ?

Hmm, a mi się wydawało że jednak można, jak wiele części :?

Jeżeli by to był sam cukier to może i by się dało, a skoro są tam “pestki” no to raczej trzeba będzie zrobić to co pisał technik_elektro ,

@up

Ale moim pytaniem jest też to czy istnieje jakiś preparat przeznaczony do czyszczenia tego typu klawiatury

Varath , na upartego można wodą destylowaną i sprężonym powietrzem spróbować.

Ale nie ma się co bawić przy takim uszkodzeniu bo jeszcze możesz pogorszyć sprawe, lepiej wydaj pare groszy i kup sobie nową :stuck_out_tongue:

Albo daj do serwisu, może oni to rozłożą i przeczyszczą.

Dziękuję wszystkim za rady. Pokombinuje jeszcze z tym, w ostateczności kupie nową albo do serwisu

a co ty myślisz, że w serwisach cuda robią ?? nikt się czyszczeniem klawy nie zajmuje (w takim zakresie jak opisujesz) tylko się wymienia. reasumując jeśli chcesz zaoszczędzić to musisz wypiąć wszystkie klawisze rozłożyć każdy dokładnie przeczyścić włącznie z gumkami stykowymi i złożyć.

Ja tak zrobiłem kiedyś ze swoją klawiaturą, ale na taką normalną na pc, rozłożyłem wszystko na części pierwsze i potem jak złożyłem się okazało się nie działa, nie było styku w kablu chyba bo jak ruszałem to startowała.