Zalana klawiatura

nie wiem czy ten temat mogę umieścić w tym wątku. 

 

Miałem ostatnio wypadek przy pracy…a raczej nie ja…mój chrześniak wylał na mojego nowego laptopa marki Dell trochę coca coli. Wszystko porządnie powycierałem…klawisze działają…tylko jest problem bo te zalane na drugi dzień przy używaniu przy naciśnięciu wchodzą i bardzo powoli się wysuwają, sprawiając wrażenie że się przyklejają…

 

czy idzie to jakoś wyczyścić tak aby nie wyciągać klawiszy z klawiatury?? np. jakimś środkiem??

Nie  idzie.

Uważaj też z komputerem. Coca cola ma dużo cukru i on sam Ci nie wyparuje. Jeśli dostało się na płyte główną to przy załączeniu cukier może się skrystalizować i przepali Ci płytę.

Niestety wyczyszczenie coli nie jest łatwe zwłaszcza jak musisz wyciągnąć klawisze. Uważam, że lepszym rozwiązaniem byłaby wymiana klawiatury. Niestety gwarancja tego nie będzie obejmować.

Klawisze bardzo łatwo połamać. A sam środek nic ci nie da. Ciesz się że ona w ogóle działa. Jeśli masz jakąś dobrą chemię  do czyszczenia styków może co nieco pomóc. Tak czy siak najlepiej wyjąć wszystkie klawisze i czyścić po kolei.  Ale radzę wyjąć klawiaturę, nie chcesz mieć tego co wypłynie na płycie głównej. Może to nic nie dać, klawiatury laptopowe mają to do siebie, że nie da się ich rozebrać bez ich uszkodzenia, więc jeśli coś dostało się pod  folię to masz dawcę klawiszy dla nowej klawiatury.