Zalana Nokia 6151 nie włącza się

Witam. Kilka dni temu zalałem Nokię 6151, nie mocno, tylko na tył obudowy, pomimo to jednak woda była w całym telefonie. Gdy był jeszcze bardzo mokry, dało się go włączyć, ale zawieszał się na pytaniu, czy uruchomić telefon bez karty SIM, teraz niestety w ogóle się nie włącza. Czy jest jeszcze jakaś szansa, by odratować telefon domowym sposobem?

I to jest właśnie twój błąd.

Mokrego telefonu pod żadnym pozorem nie włączamy, nie sprawdzamy, trzeba natychmiast wyjąc akumulator. Należy go rozkręcić, wymyć w alkoholu izopropylowym a następnie dokładnie, przez kilka godzin dokładnie wysuszyć. W przypadku wilgoci i załączonego zasilania następuje korozja elektrochemiczna elementów i niszczy ona elektronikę oraz występują zwarcia.

Jedyne co teraz możesz zrobić “domowym sposobem” to rozkręcić, sprawdzić wzrokowo czy nie ma widocznych uszkodzeń elektroniki, następnie wykąpać w alkoholu izopropylowym i dokładnie go wysuszyć przez kilka godzin.

Czyli nie ma już żadnego sensu próba ratowania go?

Sens jest, tylko jakie są szanse powodzenia tego teraz Ci nikt nie powie.

Chyba jednak nic z tego nie będzie, bo najwyraźniej coś w środku odpadło (podczas potrząsanie telefonem słyszę, że w środku coś lata), no ale spróbuję spróbować go odratować.

PS. Gdzie mogę dostać alkohol izopropylowy?

Np. na allegro: http://allegro.pl/listing.php/search?bu … =1&order=d

Być może w Twoim mieście będzie do dostania w sklepach chemicznych lub elektronicznych. Tylko, że kąpiel w alkoholu da skutek w przypadku gdy telefon jest jeszcze mokry i chcemy szybko usunąć wilgoć z wnętrza. Teraz gdy wilgoć poczyniła spustoszenia po załączeniu zasilania “na mokro” to nie spodziewaj się cudów bo tylko na cud możesz liczyć.

Sa takie punkty obslugi,ktore zajmuja sie deoxydacja.3,5 roku temu SE K750 i tez potraktowalem woda.Poniewaz telefon bardzo mi sie podobal i dobrze sluzyl nie chcialem go pozbywac sie tak szybko.Zostal odratowany,mimo,ze popelnilem ten sam blad.Po wyjeciu z wody natychmiast chcialem zobaczyc czy dziala.Niestety pozostaly pewne problemy z klawiatura.

I tak nikt już od dawna nie korzysta z tej Nokii, po prostu chciałbym ją odratować, ale nie aż tak, by za to płacić w serwisie.