Zalana toshiba L300 w laptopie

(Michas150) #1

Witam !

Dziewczyna zalała mi laptopa herbatą. Został oddany do serwisu, niestety nie ma mnie na miejscu i z tego co zdołałem się dowiedzieć to po przeczyszczeniu udało im się uruchomić laptopa. Pan serwisant stwierdził jednak, że nie wie ile może jeszcze podziałać na tym sprzęcie 1,2,5 miesięcy i zasugerował wstawienie używanej płyty głównej z miesięczną gwarancją za kwotę 470 zł razem z usługą. Stąd moje pytanie, czy opłaca się wymienić na używaną płytę jedynie z miesięczną gwarancją ? Czy pozostawić starą ? Pytam, ponieważ martwię się czy uszkodzona płyta ( oraz klawiatura ) nie będzie miała wpływu na inne podzespoły (zwarcia itp.). Co o tym sądzicie ? Zależy mi oczywiście na jak najtańszym wybrnięciu z tej sytuacji : P .

Pozdrawiam.

(Villy) #2

proponuje żebyś na własną ręke rozebral i wraz ze spirytusem czystym wyczyścił. jesli nie ma aktualnie uszkodzeń i laptop jest dobrze wyczyszczony nie powinny sie chyba pojawić z czasem nowe, ale warunkiem jest że jest dobrze wyczyszczone dlatego najlepiej zebys rozebrał i ze spirytusem wyczyscil styki itp.

(SilberPunkt) #3

Według mnie na razie nie warto wymieniać płyty głównej. Skoro sprzęt został wysuszony i wyczyszczony to zapłaciłbym tylko za tę usługę. Wymiana płyty głównej będzie miała sens jeśli okaże się, że coś dzieje się nie tak a skoro teraz jest OK to po co przepłacać?

Nie grzebałbym też już w środku bo niechcący można sobie coś uszkodzić.

:roll:

(Rufus2009) #4

Nie trzeba być wielkim specem żeby rozebrać laptopa i przeczyścić płytę :wink:

Zawsze można zanieść też lapka do jakiegoś kolegi co się trochę zna na komputerach i poprosić go o wykonanie tego za przysłowiową "oranżadę" :smiley:

(SilberPunkt) #5

Nie trzeba być wielkim specem żeby wiedzieć, że w warunkach domowych to niebezpieczna czynność chociażby ze względu na ładunki elektrostatyczne.

Tylko po co skoro serwis już taką usługę wykonał...

:roll:

(Michas150) #6

Dziękuję za wypowiedzi :slight_smile:

(Rufus2009) #7

Tylko nie wiadomo czy wykonał ją dokładnie i prawidłowo :slight_smile:

(igrek) #8

Jak normalny serwis a nie u kazia, to się nie musisz o nic martwić, zresztą wystarczy w google wpisać i poczytać troszkę.