Zalane Mp4 ! Jak wysuszyc!

Witam zalałem mp4 , znacie jakieś dobre sposoby żeby wysuszyć i wszystko działało ?? OD zalania mp4 nie było włączane więc nie wiem czy działa ! Da się to jakoś naprawić domowymi sposobami ?

Rozkręć wyczyść wodą destylowaną, jak zalałeś było włączone ?

Nie było włączone , nie da się rozkręcić , nie ma żadnych śrubek ! http://tgsreviews.wordpress.com/2008/02/18/meizu-m6-sl-version-review/

to ten model

Proponuję postawić gdzieś w ciepłym miejscu(nie gorącym). Najlepiej na lekko ciepłym grzejniku(wiem że teraz jest lato). Proponuję też przedmuchać kompresorem. Najlepiej jakbyś dał rade to jakoś rozebrać, bo na pewno się da. Poczekać dla bezpieczeństwa gdzieś z tydzień i niech się suszy. Później tylko odpalić i sprawdzić czy działa :wink:

Absolutnie nie dmuchać kompresorem, bo wdmucha się ciecz i wilgoć w głębsze zakamarki i nie rozbierać. MP4 jest przecież dość ciasno spasowane, szparki są mikroskopijne i nie leżało przecież w wodzie tylko było zalane, więc ciecz raczej nie dostała się do środka a już na pewno nie zalała elektroniki. Wytrzeć sprzęt z zewnątrz do sucha i położyć w ciepłym miejscu na parę godzin. Na pewno będzie wszystko dobrze :slight_smile:

Mówię o kompresorze z dużym ciśnieniem, bo wtedy cała woda wyleci !

Wiem co mówię bo praktycznie codziennie to robię.

Jeśli było tylko zalane, to tak jak Darmik, napisał - wytrzeć i położyć na parę dni w ciepłym i przewiewnym miejscu i powinno być wszystko OK.

BTW. Zalanie MP4 to nie temat do działu o telefonii komórkowej :wink:

Rozebrałem go i i przemyłem izopropylem . Mp4 zostało pozanamiotem przez noc i rosa weszła do środka ! Dzieki za pomoc mam nadzieję że bedzie działać .

A ja proponuje rozkrecic i umyc w izopropanolu i zostawic az wyschnie.W izopropanolu myje sie telefony komorkowe.

No post wyżej napisałem że waśnie to zrobiłem :slight_smile: