Zalany Huawei Y6 - odzyskanie danych

Napiszę w imieniu koleżanki.

Prawie 2 tygodnie temu wpadł jej do wanny telefon, zamoczył się całkowicie. Osuszyła go w ryżu, odczekała kilka dni ale telefon nie wstaje. Brak jakichkolwiek oznak działania, nie uruchamia się, ekran nie reaguje.
Pogodziła się już z myślą utraty danych a telefon czeka już tylko niechybna wizyta w śmietniku, jednak chciałem do was napisać. Czy na forum jest jakaś osoba która dość mocno kumata w tych tematach, chciałaby się podjąć próby odzyskania danych z telefonu - chodzi o zdjęcia, kontakty, dane osobiste ?

W serwisach żądają za to od 300 do 500zł a ja szukam bardziej entuzjasty w tym zakresie :slight_smile:

Masz fizyczny dostęp do niego? Jeśli telefon w jakiś sposób reaguje na podłączenie to komputera to teoretycznie dalej będzie łatwo. Możliwe też jest że po prostu bateria padła.

Żeby odzyskać trzeba by naprawić na tyle by wstał przynajmniej jako dysk na usb, Macg pomyślał o tym samym widzę. W lapku dysk wyjmiesz, tu pamięć wlutowana i naprawa całości wydaje się jedyną opcją :wink:

Nie ma żadnego dostępu, zasilanie nie dochodzi.

1 polubienie

Jedyne co mi jeszcze przychodzi do głowy to zostawić telefon podłączony do ładowarki na kilka godzin, noc. Czasem po dłuższym czasie coś zaskoczy. Jeśli to nie da żadnej reakcji to stawiam na fizyczne uszkodzenie co przerasta moje umiejętności.