Zalany laptop po uruchomieniu przechodzi do BIOS'a bądź wyświetla informację o braku bootowalnego źródła

(Sylwiawawruch) #1

Witam .Wczoraj zalany został mój laptop HP Compaq .Była to mieszanka alkoholu i coli.Zawartość wylała się na klawiaturę.Było tego ok.250 ml. Komputer został wyłączony rozkręcony i oczyszczony . Po uruchomieniu laptop włącza się ale od razu przechodzi w bios.Nie uruchamia się windows 7. Natomiast innym razem pojawia się komunikat  No boot able device --insert boot disc and press any key .Czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy da się go jeszcze uratować ??? 

(JNJN) #2

Pilnie serwis.

(Grabkamy) #3

Raczrj coś się upaliło, więc raczej serwis lub dobry magik znający się na układach scalonych.

Morzesz jeszcze spróbować wypiąć całkowicie klawiaturę i zobaczyc czy coś się zmieni (znaczy czy wyswietli się inny komunikat).

(JNJN) #4

Prawdopodobnie klawiatura do wymiany, coś się dzieje z dyskiem i inne.

I Cola strasznie żre wszystko, dlatego pilnie trzeba to zneutralizować.

(Sylwiawawruch) #5

klawiatura jest wypięta i podłączona jest przenośna pod usb .Próbowałam wgrać system ponownie i wgrywa się do pewnego momentu a poźniej jest komunikat że nie może znaleźć twardego dysku 

(JNJN) #6

Czyli, albo dysk, albo płyta? ma problem.

Nagraj CD i test dysku i wrzuć tu smart tego dysku - funkcja F8. Jak test nie będzie chciał wystartować kontroler dysku w biosie na czas testu przestaw na IDE lub podobnie (nie ahci). Zrób zdjęcie i wklej tu.

(Thunderstormpolska) #7

Może podczas przeczyszczania, dysk się wypiął lub nie styka?