Zalany laptop po uruchomieniu przechodzi do BIOS'a bądź wyświetla informację o braku bootowalnego źródła

Witam .Wczoraj zalany został mój laptop HP Compaq .Była to mieszanka alkoholu i coli.Zawartość wylała się na klawiaturę.Było tego ok.250 ml. Komputer został wyłączony rozkręcony i oczyszczony . Po uruchomieniu laptop włącza się ale od razu przechodzi w bios.Nie uruchamia się windows 7. Natomiast innym razem pojawia się komunikat  No boot able device --insert boot disc and press any key .Czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy da się go jeszcze uratować ??? 

Pilnie serwis.

Raczrj coś się upaliło, więc raczej serwis lub dobry magik znający się na układach scalonych.

Morzesz jeszcze spróbować wypiąć całkowicie klawiaturę i zobaczyc czy coś się zmieni (znaczy czy wyswietli się inny komunikat).

Prawdopodobnie klawiatura do wymiany, coś się dzieje z dyskiem i inne.

 

I Cola strasznie żre wszystko, dlatego pilnie trzeba to zneutralizować.

klawiatura jest wypięta i podłączona jest przenośna pod usb .Próbowałam wgrać system ponownie i wgrywa się do pewnego momentu a poźniej jest komunikat że nie może znaleźć twardego dysku 

 

Czyli, albo dysk, albo płyta? ma problem.

 

Nagraj CD i test dysku i wrzuć tu smart tego dysku - funkcja F8. Jak test nie będzie chciał wystartować kontroler dysku w biosie na czas testu przestaw na IDE lub podobnie (nie ahci). Zrób zdjęcie i wklej tu.

 

http://www.fixitpc.pl/topic/141-mhdd-podstawowa-instrukcja-obslugi/

Może podczas przeczyszczania, dysk się wypiął lub nie styka?