Zalany laptop - touchpad

Witam,

brat sobie zalał laptopa Asus(wlał jakiś tam drink na touchpad).

Sam touchpad działa, tylko jakoś dziwnie zacina, jednak prócz tego nie działa WiFi. Rano jeszcze działało(wyszukało routera), tylko nie chciało połączyć, teraz już w ogóle nie działa.

Wziąłem położyłem laptopa obok kaloryfera, niech leży tam przez kilak dni. Jeśli nie zadziała, będę musiał rozebrać? Komputer ok, ale jak dostać się do takiego touchpada w laptopie? Nie raz wymieniałem ramy, procesory, ale do touchpada, to chyba trzeba cały przód rozebrać?

Miał może ktoś coś podobnego?

Pozdrawiam.

Najpierw to go porządnie wysusz. I radzę nie bawić się suszarką tylko postawić laptopa w miejsce w którym panuje pokojowa temperatura. Wyjmij baterię i odczekaj tak ze 3 dni.

I powtórzę - nie używaj suszarki pod żadnym pozorem :!: :!: :!:

:lol:

Albo idź do serwisu niech ci naprawią. :wink:

Możesz też poszukać w googlach. :smiley:

jeśli to był drink to pewnie jakiś sok był. Jeśli wyschnie to pewnie zostanie jakaś warstwa klejąca? ( cukier w sokach ) Tak mi się wydaję. Masz tutaj poradnik do telefonu, ale można zastosować do innej elektroniki

Potrzebny sprzęt:

-śrubokręt do rozkręcenia telefonu

-woda destylowana, spirytus, lub specjalistyczny płyn np. Cleanser

Jeżeli telefon został zamoczony, należy szybko wykonać poniższe czynnoœci:

Należy jak najszybciej wyciągnąć z telefonu baterię, wyjąć kartę SIM, oraz wykręcić antenkę.

Rozkręcamy aparat na czynniki pierwsze, a potem jak najszybciej płuczemy w wodzie destylowanej. Ma to na celu usunięcie zanieczyszczeń oraz osadów różnych związków chemicznych z nieczystej wody.

W dalszej kolejnoœci należy telefon delikatnie przepłukać czystym spirytusem. Spirytus zmniejsza korozyjne działanie wody oraz rozpuszcza zanieczyszczenia, które nie da się usunąć wodą. Delikatnie czyścimy szczoteczką elektronikę.

Telefon należy zostawić w suchym i stosunkowo ciepłym miejscu do całkowitego wyschnięcia. Najlepiej zostawić go tam na 2-3 dni. Zbyt wczesne włączenie telefonu może być dla niego szkodliwe.

Kartę SIM oraz styki w telefonie należy przytrzeć suchą szmatką bawełnianą.

Akumulator po dokładnym umyciu należy delikatnie naładować korzystając z dobrej ładowarki skutecznie ograniczającej prąd.

Niestety nie działa. Jutro będę próbował rozebrać…

pozdrawiam

Wyjmij baterie. Rozebrać i czyścić wodą destylowaną i spirytusem. Pewnie już po karcie sieciowej, czemu ci przyszło do głowy żeby po zalaniu go włączać ponownie? Ciesz się że w ogóle działa.

Jak już wspominałem - nie jest mój. Dostałem do w takim stanie.

Dzieki, będę próbował :slight_smile:

Dodane 09.12.2009 (Śr) 17:49

Jest już rozebrany, małą klapkę bez problemu ściągnąłem, lecz z dużą jest problem. Rozkręciłem wszystkie śrubki, jednak dalej coś trzyma. Są to tylko zatrzaski? Dodam, że dysk twardy też już wyciągnąłem. Pod nim też były śrubki trzymające obudowę.

Przesyłam kilak fotek:

http://forumnokia.pl/laptop/1.JPG

http://forumnokia.pl/laptop/2.JPG

http://forumnokia.pl/laptop/3.JPG

http://forumnokia.pl/laptop/4.JPG