Zalany Laptop

Witam

Moja sprawa jest dość nietypowa, a wiec zalałem laptopa tłuszczem ale nie dużą ilością właściwie to parę kropel. Wszystko działa poprawnie oprócz 3 klawiszy, które raz zaskoczą a raz nie. Czy jest jakiś sposób naprawy tego. Dodam że nie działają te klawisze na które ten tłuszcz poleciał.

ja bym po prostu zdjął obudowę i wyjął klawiaturę i następnie przeczyścił lub bez wyjmowania wyjmij klawisze i potem na wcisk włóż. Ja tak robiłem z moją, ale u mnie po tym zabiegu “N” ciężko chodzi, ale chodzi o fizyczny wcisk niż coś zalane, reszta przycisków OK

Reszta przycinków chodzi OK. Przyciski które się zacinają to X C V ale nie pod względem fizycznym bo chodzą lekko czyli tak jak powinny, po prostu naciskam klawisz z daną literą i ta litera się nie wpisuje ale jak go będę naciskał przez jakiś czas to zaskoczy. Po zdjęciu klawisza jest gumowa osłania która już czyściłem a której nie da się ziać.

A nie da się zdjąć tych klawiszy i przeczyścić np. patykiem do uszu (z watką, nasączoną czymś rozpuszczającym tłuszcz a nie tworzywo)? Jak klawisz pociągnie się w górę powinien zejść, tylko trzeba równo ciągnąć by nie wyłamać. Przynajmniej kiedyś tak się robiło, nie wiem, czy czegoś nie zmienili w międzyczasie.

Zdjęcie całej klawiatury nic nie da, bo od spodu to będzie płaska płyta.

Zdoiłem klawisz i odchyliłem lekko taka gumeczkę i przeczyściłem suchym wacikiem, na początku klawisz działał ale po 15-20min znowu to samo :confused: