Zalany router UPC TWG870UG

Witam,

mam następujący problem: kilka dni temu w nocy zalał mi się wodą router Thomson TWG870UG.

Diody się nie palą i czuć spalenizną.

Suszyłem go 2 dni bez rozkręcania (bo nie chce zrywać plomb gwarancyjnych), ale nic nie pomogło.

  1. Orientuje się ktoś, czy jak kupię taki sam router na allegro to czy będzie działał czy UPC sobie przypisało ten konkretny model i z innym internet nie zadziała?

  2. Może korzystając z okazji mogę kupić jakiś lepszy sprzęt (tylko musi mieć wejście na kabel antenowy z UPC) ?

(Bo w UPC 200zł za wymianę sobie życzą chyba :/)

Pozdrawiam

Nie zadziała. Konkretny router/modem jest przypisany do konkretnej usługi/łącza. Wiec jedyna opcja, to kontakt z UPC. Jeżeli się mylę, to niech ktoś mnie poprawi.

Areh nie, nie mylisz się. jest to podstawowa głupota toku myślenia wpojona ludziom przez tv, po co mam płacić firmie (np. upc) za modem/dekoder jak przecież mogę kupić dużo taniej w markecie i będe miał to samo bo przecież tak w tv powiedzieli. każdy modem/dekoder jest indywidualnie przypisywany do klienta i każda wymiana modemu wiąże się z jednorazową aktywacją w ich centrali która monter wykonuje, jak sam sobie podłączysz inny to nie zadziała, swoją drogą podpisując umowe z upc zgodziłeś się na to że modem nie staje sie twoją własnością tylko zostaje tobie wypożyczony na okres trwania usługi i zobowiązujesz się do zwrotu w stanie jakim otrzymałeś. skoro go uszkodziłeś to musisz pokryć koszt usługi wymiany i koszt nowego użądzenia, stąd te 200zł a gdybyś np teraz chciał rozwiązać umowe i im taki oddać to w zależności od umowy jaka masz zapłacił byś kare około 900zł za zniszczenie sprzętu

Dzięki za szybką odpowiedź. Tak właśnie myślałem, że raczej nie zadziała, ale wolałem się upewnić. Pozdrawiam

Mam dla ciebie jedną radę jak będziesz umawiał serwis powiedz ze po prostu śmierdzi modem nie przyznawaj się że go zalałeś bo zostaniesz obciążony kosztami, a tak to go wymienią bez ponoszenia kosztów :slight_smile:

Modem jest przypisany do twojego konta abonenckiego, jedynie gdybyś od znajomego pożyczył modem i do siebie podłączył to byś miał neta ale twój kolega by nie miał, ale by działało, nie jest to rozwiązanie na dłuższy okres czasu…