Zalany telefon, co moglo się uszkodzić, ile wyniesie naprawa?

W nocy moja [ciach] ciotka zalała mi telefon herbatą i nie działa podgłaszanie (ściszanie działa o dziwo a jest to ten sam przycisk) i nie działa guzik włączający i gaszący wyswietlacz (nwm jak to sie nazywa) Co się mogło uszkodzić i ile wyniesie mnie naprawa. Telefon  nie był kupowany w salonie

Wróżka niestety nie wie co to za model telefonu.

Podaj markę i model telefonu.

Raczej poszła płyta główna no i po zalaniu trzeba było wyłączyć telefon i oddać go do serwisu lu samemu go w środku wyczyścić.

LG L3 II Generacja, wyświetlacz działa. Prosiłem również o podanie +/- ceny na którą mam się przygotować, więc do tego modelu ile?

Wyłącz i zanieś do serwisu nim spalisz płytę. Wycena zależy od serwisu, czyszczenie nie powinno być drogie, ale jeśli płyn zacznie reagować ze ścieżkami, lub zrobi się zwarcie to i cała płyta może być do wymiany.

Dziękuję za wytłumaczenie co i jak, właśnie takiej profesjonalnej oceny sytuacji potrzebowałem. Jutro idę do serwisu w takim razie.

Btw, jeśli wyświetlacz nic nie wyświetla (pisałeś tylko o przycisku) to w 90% przypadków poszła płyta.

Wyświetlacz wyświetla wszystko tylko troszke wariuje :slight_smile: ALE przycisk (nie dotykowy) wyłączający i włączający telefon nie działa Identyczny przycisk tyle że na boku telefonu działa tylko w dolnej części, górna jego część nie działa

“Btw, jeśli wyświetlacz nic nie wyświetla (pisałeś tylko o przycisku) to w 90% przypadków poszła płyta.” na 99,9% mogło upalić scieżki na taśmie od lcd nie koniecznie płyte. Tak można sobie strzelać co poszło.Rozkrecić telefon ,umyć płyte w izopronalu wysuszyć ,obejrzeć złącza i taśmy.