Zalety I Wady Hdd [ Ata/sata/scsi]

Witam, walę prosto z mostu! Nie znam się na komputerach i mam problem, muszę napisać po kilka wad i zalet dla dysków:

  • ata

  • sata

  • scsi

To co sama wymyśliłam:

I. ATA

Zalety:

  • na jednej taśmie można podpiąć dwa dyski

Wady:

  • szeroka taśma zakłóca termoobieg

  • taśma może łatwo się uszkodzić

II. SATA

Zalety:

  • cienka taśma

  • łatwy montaż

  • szybszy transfer niż przy dyskach ATA

Wady:

  • taśma może łato się wypiąć

III. SCSI

Zalety:

  • najszybszy trasnfer

Wady:

Nie będę za kogoś odrabiał lekcji ale… to że taśmę łatwo uszkodzić czy też że może się wypiąć :smiley: mocno naciągane… do SCSI o ile pamiętam wadą może być skomplikowane podłączanie (konieczność stosowania terminatorów) oczywiście w porównaniu z ATA lub S-ATA, zresztą wystarczy zajżeć do polskiej wikipedi i wyciągnąc odpowiednie wnioski, no chyba że ktoś leniem śmierdzi…

Chyba, że jest się rasową blondynką i nie ma zielonego pojęcia o komputerach.

http://pl.wikipedia.org/wiki/SCSI tutaj masz trochę o tym

ATA/SATA

Nie da rady nic zepsuć, wtyczki są tak przystosowane, że inaczej nie wejdzie.

ATA

-łatwo podpiąć taśmę do dysku

-ciężko wyciągnąć kabel zasilający

To takie jakieś najprostsze, ale jakoś nic nie mogę wymyślić :confused:

po szukać wad tam gdzie ich nie ma? skup się na prędkościach/przepustowościach poszczególnych kontrolerów, metodach podłączenia izwiazanych z tym utrudnień oraz cenach samych dysków, można być blondynką ale czytania ze zrozumieniem uczą każdego nie zaleznie od koloru włosów, po lekturze opisu standardów na wikipedii dasz radę,

piszę tylko do witka-pl… mam prośbę… jeśli nic nie chcesz pomóc to lepiej nic nie pisz… bo mądrości typu że nie będzisz odrabiał za kogoś pracy domowej są nie na miejscu. Zobaczysz czy będziesz taki wygadany jak dostaniesz pracę aby porównać i podać wady i zalety np. psychologicznych aspektów dwujęzyczności i nie. W wikipedii pewnie znajdziesz tylko czy wnioski będą dla Ciebie oczywiste.

Wiem że w dyskach SATA występuje technologia NCQ, nie wiem niestety jak jest z tym w dyskach ATA

@lukasztomera jak nie umiesz czytać ze zrozumieniem, polecam dokształcenie w tym elemencie a nie wyjazdy z pierdołami, w swoich postach udzieliłem na tyle wskazówek że każdy średnio inteligentny uczeń da sobie radę…