Zależność grafika - procesor

Witam. Czy może mi ktoś wyjaśnić zależność pomiędzy kartą graficzną a procesorem? Z wiadomości wyssanych z google wiem, że jedno drugie ogranicza - Wszyscy piszą, że tak jest, ale nikt dokładnie w sposób technologiczny tego nie przestawia. Czy możecie przestawić to właśnie od strony technicznej?

Chodzi o to że istnieje pewna zależność. Nie kupuje się dobrej karty graficznej do słabo wydajnego procesora, ponieważ karta nie będzie mogła rozwinąć skrzydeł. Słaby procesor nie pociągnie Ci lepszych gier na najwyższych detalach, przez co karta graficzna, nie będzie mogła się sprawdzić w praktyce przez procesor, będzie musiała pracować na low albo medium detalach. Tak samo odwrotnie, jeśli grasz w gry, nie kupuje się dobrego procesora do słabej karty, ponieważ proc będzie miał predyspozycje pracować i ciągnąć grę na najwyższych detalach, a karta może obsłużyć co najwyżej minimalne detale gry. Reasumując:

Słaby proc - słaba karta

Średni procesor - średnia/dobra karta

Dobry procesor - dobra karta.

Taa, tylko to ogólne ogólniki.

słaba karta… czyli jaka?

słaby proc czyli jaki?

Sedno w tym aby to mógł każdy sobie… obliczyć a nie że musi pytać na forum.

Mam E4400 2,0GHz i GeForce 8800 GT Gigabyte 512MB… i teraz chciałbym SAMEMU obliczyć co jest słabe o co średnie w tym zestawie.

Właśnie, ogólniki same… Wszyscy mówią, że istnieje taka zależność lecz nikt nie potrafi jej wyjaśnić

http://forums.nvidia.com/index.php?showtopic=182423 post 3. Też bardziej ogólnik, ale trochę konkretniejszy :wink: Czy da się taką zależność obliczyć, pewnie się da, ale jak koleś napisał zależy od konkretnego kodu gry.

Pomóżcie xD Otóż mam procesor Phenom x3 710. Jaką grafikę maksymalnie mogę do niego dołożyć aby komponenty pracowały w stosunku 1:1? Chodzi o to, żeby jeden procesor nie hamował karty i odwrotnie. Prosiłbym jeszcze o informację dotyczącą mocy zasilacza do ewentualnego zestawiania.

Czy możecie mi jeszcze napisać coś na temat zestawienia Pentium E8400 i Radeona 4870? Jak one się do siebie mają?

Z góry dziękuję

@adoksin

Ja mając athlon x3 445 3.1ghz z gtx460 768mb ok 14k pkt.

Do tego nie każda gra zużywa gpu na 100% dlatego do testowania po podkręcaniu grafy poleca się programy typu Furmark, który całkowicie obciąża grafikę na 100% i np u mnie nawet do 85stopni temperatura wskoczyła po 5minutach-oczywiście mam lekko podkręconą.

Co do zależności, kiedyś w cdaction- w gazecie komputerowej, był artykuł o procesorach do gier, i była tabelka w której przedstawiono :

Celeron 347 3GHZ + geforce 6600GT = 3dmark o6 ogólny 1565 / SM2.0 535 / SM3.0 543 / CPU 747

Core i7 965 Extreme Edition 3.2GHZ + geforce 6600GT = ogólny 1572 / SM2.0 634 /SM3.0 589 / CPU 6945

Więc to obrazuje jak ważny jest procesor i grafika. Włożony geforce tak bardzo ograniczył i7 że wynik spadł do 1rdzeniowego procesora.