Zalman CNPS10X Performa - czy wejdzie do mojej obudowy?

(Blackdragons) #1

Witam ,

ostatnio zastanawiam się nad kupnem coolera do mojego AMD FX-6300 .

Podczas przeglądania wielu testów zastanawiałem się nad tańszym Spartanem oraz Zalman CNPS10X Performa .

Gdy już chciałem zamawiać przypomniałem sobie ,aby sprawdzić czy te chłodzenie w ogóle wejdzie ...

Dane PC:

Gigabyte 990XA - UD3

AMD FX-6300

2*4 GB RAM Kingstone Hyper-x DDR3

Radeon HD 7770 Sapphire Vapor-x

Zalman Z11 Plus

Poniżej dam zdjęcie środka obudowy.

Czy według was te chłodzenie ma szanse wejścia do obudowy  ? 

Agaton

(Veers) #2

Zakładając że ten wentylator z tyłu obudowy to 120mm, a Zalman ma wysokość 152mm - to powinno wejść niemalże na styk. (weź po prostu miarkę i sprawdź)

(mrFreeze) #3

Masz źle zamontowany zasilacz. Wentylatorem w dół jest prawidłowo.

(system) #4

Tak pod warunkiem, że obudowa ma pod zasilaczem kratkę lub kołki (coś) dystansowe.

Jeśli brak to montuje się tak jak na zdjęciu.

(mrFreeze) #5

Czy są obudowy bez otworu na dole z możliwością montowania zasilacza na dole? Osobiście się nie spotkałem.

(MrBeckham666) #6

dokładnie miałem to napisać :slight_smile: też takiej w życiu nie widziałem.

zawsze montuje sie wentylatorem w dół.

widać to po wejściu od podłączenia zasilania że jest odwrotnie.

co do budy wejdzie na styk myśle.

ale zastanów sie też na silentium pc Fera. tani i dobry 

(system) #7

Też tak myślałem aż mnie dopadło... http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16811129021

Niby to coś ma wytłoczki z blachy udające dystanse...

A tu filmik fana tej obudowy http://www.youtube.com/watch?v=aRbPxR8vhM8

Widocznie wszyscy źle montują :slight_smile: albo nie wszyscy już wszystko widzieli :wink:

Aż z ciekawości pobrałem manual aby sprawdzić co mówi producent. I w manualu jak byk fotka o montowaniu zasilacza wiatrakiem do góry.

(bart86) #8

w opisie coolera masz wymiary bierz linijkę i zobacz sam

(Krispal) #9

zasilacz możesz montować albo do góry wentylem albo na dół ,tak i tak jest poprawnie

co do chłodzenia to wejdzie bez problemu ,jak sie domyslam obudowa zalman z3 lub z9 a ja mam w swojej z9+ thermalright macho ,który ma 162mm wysokości i jeszcze zostaje ok 1cm do scianki obudowy

(mrFreeze) #10

Oczywiście, że nic tragicznego się nie stanie. Tylko jak myślisz czemu montuje się wentylatorem na dół? Nie zakłóca przede wszystkim obiegu powietrza w obudowie. Po drugie wentylator zasysa gorące powietrze z obudowy i takim jest chłodzony.

(bart86) #11

Ten cooler ma 19 cm wysokości mam taki

(Veers) #12

Z pierwszym się zgodzę, a co do drugiego, to jednak mam poważne wątpliwości. Chyba że przespałem lekcję fizyki opisującą wyjątki od pierwszej zasady termodynamiki ...

(mrFreeze) #13

Fizyki nie kończyłem tylko ekonomię ale wg logicznego myślenia temperatura wewnątrz obudowy musi być wyższa niż na zewnątrz. Oczywiście nie mówię tutaj o różnicy kilkunastu stopni.

(Krispal) #14

na internetach jest podane 15,2cm to niewiem jakim cudem ty masz 19cm ,może się przegrzał i rozciągnoł...he he he

(Blackdragons) #15

A więc zapomniałem dopisać ,obudowa to Zalman Z11 Plus .

Co do zasilacza ,to czytałem że wielkiej różnicy nie ma w sposobie zamontowania ,ale z chęcią może się jeszcze czegoś nauczę :wink:

edit: A więc cooler zamówiony ,teraz poczekam na dostawę i zdam sprawozdanie czy weszło :slight_smile:

(MrBeckham666) #16

musi wejść a co do zasilacza wentylator powinien być na dole widać to po wtyczce od zasilania że jest odwrotnie jak i np po przycisku od zasilania.

pozatym zasilacz wtedy ciągnie ciepłe powietrze z budy co jest troche bez sensu.

(Blackdragons) #17

Cooler doszedł ,po lekkich trudnościach w zamontowaniu ( brak wygiętych niektórych elementów) wszedł na swoje miejsce . Wentylator jest na styk z 2 wejściem Ram ,wszystko ładnie działa .

Aktualnie temperatury sięgają w stanie idle ok.15 stopni *C . Później sprawdzę jak będzie w Battlefield itd.

Dla porównania ,temperatura w stanie idle przed wymianą sięgała 40-45 *C

(mrFreeze) #18

15 stopni no chyba ciekłym azotem chłodzisz lub w lodówce trzymasz kompa.

(Chojinka) #19

Jeśli nie kupiłeś tego chłodzenia to nie kupuj bo straszna lipa.

(Blackdragons) #20

Nie wiem czemu tak uważasz :wink: Temperatury na poziomie 10-20 stopni w idle + o wiele cichszy wentylator od podstawowego :smiley:

A tutaj na dowód screen : http://imgur.com/v1UGcOA

Dziękuje wszystkim za pomoc ,myślę że można zamknąć temat .