Zalman CNPS10X Performa - czy wejdzie do mojej obudowy?

Witam ,

ostatnio zastanawiam się nad kupnem coolera do mojego AMD FX-6300 .

Podczas przeglądania wielu testów zastanawiałem się nad tańszym Spartanem oraz Zalman CNPS10X Performa .

Gdy już chciałem zamawiać przypomniałem sobie ,aby sprawdzić czy te chłodzenie w ogóle wejdzie …

 

Dane PC:

Gigabyte 990XA - UD3

AMD FX-6300

2*4 GB RAM Kingstone Hyper-x DDR3

Radeon HD 7770 Sapphire Vapor-x

Zalman Z11 Plus

 

Poniżej dam zdjęcie środka obudowy.

 

http://i.imgur.com/GWlg8KK.jpg

 

 

Czy według was te chłodzenie ma szanse wejścia do obudowy  ? 

 

______________________________________________________________

Agaton

Zakładając że ten wentylator z tyłu obudowy to 120mm, a Zalman ma wysokość 152mm - to powinno wejść niemalże na styk. (weź po prostu miarkę i sprawdź)

Masz źle zamontowany zasilacz. Wentylatorem w dół jest prawidłowo.

 

Tak pod warunkiem, że obudowa ma pod zasilaczem kratkę lub kołki (coś) dystansowe.

Jeśli brak to montuje się tak jak na zdjęciu.

Czy są obudowy bez otworu na dole z możliwością montowania zasilacza na dole? Osobiście się nie spotkałem.

dokładnie miałem to napisać :slight_smile: też takiej w życiu nie widziałem.

 

zawsze montuje sie wentylatorem w dół.

 

widać to po wejściu od podłączenia zasilania że jest odwrotnie.

 

co do budy wejdzie na styk myśle.

 

ale zastanów sie też na silentium pc Fera. tani i dobry 

 

Też tak myślałem aż mnie dopadło… http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16811129021

 

Niby to coś ma wytłoczki z blachy udające dystanse…

 

A tu filmik fana tej obudowy http://www.youtube.com/watch?v=aRbPxR8vhM8

 

 

Widocznie wszyscy źle montują :slight_smile: albo nie wszyscy już wszystko widzieli :wink:

 

Aż z ciekawości pobrałem manual aby sprawdzić co mówi producent. I w manualu jak byk fotka o montowaniu zasilacza wiatrakiem do góry.

w opisie coolera masz wymiary bierz linijkę i zobacz sam

zasilacz możesz montować albo do góry wentylem albo na dół ,tak i tak jest poprawnie

 

co do chłodzenia to wejdzie bez problemu ,jak sie domyslam obudowa zalman z3 lub z9 a ja mam w swojej z9+ thermalright macho ,który ma 162mm wysokości i jeszcze zostaje ok 1cm do scianki obudowy

Oczywiście, że nic tragicznego się nie stanie. Tylko jak myślisz czemu montuje się wentylatorem na dół? Nie zakłóca przede wszystkim obiegu powietrza w obudowie. Po drugie wentylator zasysa gorące powietrze z obudowy i takim jest chłodzony.

Ten cooler ma 19 cm wysokości mam taki

Z pierwszym się zgodzę, a co do drugiego, to jednak mam poważne wątpliwości. Chyba że przespałem lekcję fizyki opisującą wyjątki od pierwszej zasady termodynamiki …

Fizyki nie kończyłem tylko ekonomię ale wg logicznego myślenia temperatura wewnątrz obudowy musi być wyższa niż na zewnątrz. Oczywiście nie mówię tutaj o różnicy kilkunastu stopni.

 na internetach jest podane 15,2cm to niewiem jakim cudem ty masz 19cm ,może się przegrzał i rozciągnoł…he he he

A więc zapomniałem dopisać ,obudowa to Zalman Z11 Plus .

Co do zasilacza ,to czytałem że wielkiej różnicy nie ma w sposobie zamontowania ,ale z chęcią może się jeszcze czegoś nauczę :wink:

 

edit: A więc cooler zamówiony ,teraz poczekam na dostawę i zdam sprawozdanie czy weszło :slight_smile:

musi wejść a co do zasilacza wentylator powinien być na dole widać to po wtyczce od zasilania że jest odwrotnie jak i np po przycisku od zasilania.

 

pozatym zasilacz wtedy ciągnie ciepłe powietrze z budy co jest troche bez sensu.

Cooler doszedł ,po lekkich trudnościach w zamontowaniu ( brak wygiętych niektórych elementów) wszedł na swoje miejsce . Wentylator jest na styk z 2 wejściem Ram ,wszystko ładnie działa .

 

Aktualnie temperatury sięgają w stanie idle ok.15 stopni *C . Później sprawdzę jak będzie w Battlefield itd.

Dla porównania ,temperatura w stanie idle przed wymianą sięgała 40-45 *C

15 stopni no chyba ciekłym azotem chłodzisz lub w lodówce trzymasz kompa.

Jeśli nie kupiłeś tego chłodzenia to nie kupuj bo straszna lipa.

 

Nie wiem czemu tak uważasz :wink: Temperatury na poziomie 10-20 stopni w idle + o wiele cichszy wentylator od podstawowego :smiley:

 

A tutaj na dowód screen : http://imgur.com/v1UGcOA

 

Dziękuje wszystkim za pomoc ,myślę że można zamknąć temat .