Założenie domeny nazwa.pl co dalej?

Witam,
Sprawa wygląda tak, że o własnych siłach chce spróbować podjąć sie budowania strony internetowej.
Zaczynając,

  1. Zarejestrowałem domene na stronie nazwa.pl
  2. Kupiłem hosting

I tutaj się kończy moja wiedza ale jestem bardzo chętny do nauki i może ktoś z was będzie zechciał “łopatologicznie” mi wytłumaczyć co dalej żeby doprowadzić do budowy strony internetowej(szablon mam już zaplanowany jaki chce kupić) oraz skonfigurowania skrzynki pocztowej dla ludzi pracujących ze mną.

Z góry dzięki za jakieś pomocne rady.

  1. Uciekaj z nazwa.pl
3 polubienia

Coś możesz rozwinąć?

Ja kiedyś korzystałem z OVH nie wiem jak teraz sie trzymią …

Po roku koszty hostingu i domeny rosną mocno.

Na czym stawiasz? Pewnie Wordpress? Bez kodowania stronę możesz wyklikać wtyczkami elementator, Gutenberg, divi, i backery. Jak z ceną nie pamiętam. One mocno modyfikują front szablonu, może obejdzie się bez zakupu.

Instalacja WP i tworzenie emaili powinno być w cpanelu, czyli zarządzaniu hostingiem.

Teraz jeszcze nie ale jak Twoja obecna umowa na utrzymanie domeny będzie się kończyć (pewnie za rok) to pomyśl o przeniesieniu jej do innego, tańszego rejestratora, np. OVH. Nazwa.pl bierze za utrzymanie domeny 120 zł / rok. OVH - ok. 50 zł.

w grudniu założyłam swojego bloga mojapodroz.blog na OVH, wszystko zrobiłam samodzielnie. Skorzystałam z automatycznie Instalacji Wordpressa, wgrał się po francusku ale bez obaw bardzo łatwo to zmienić, potem wybierasz szablon uzupełniasz pamiętaj też o sslu na małym blogu można to zrobić za pomocą wtyczki zrób to zanim podłączysz google search console i analyticsa. OVH ma darmowego SSLa W razie problemów pisz nie jestem programista, ale mój blog stoi i ma się dobrze - póki co :]

Z tego co się orientuje to nazwa też oferuje pomoc w zakresie stron internetowych, to się nazywa wizytówka internetowa i pocztę dla firm w pakiecie masz do tego :slight_smile:

Tylko że nazwa lubi trzymać klienta zobowiązaniami typu „jeżeli przerwiesz umowę przed upłynięciem 1. roku, płacisz karę wynoszącą 100zł”. Tak, tak właśnie było na jednej promocji. Po znalezieniu lepszej oferty u OVH, gdzie ceny są znacząco niższe, dałem dla nazwy tę stówkę z cichymi życzeniami „wypchania się typowo naciągarskimi sztuczkami rodem z Cyfrowego Polsatu”.

zainstaluj wordpress’a, drupala badź joomle, looknij jak wygląda cms z zewnątrz, przejdź kurs PHP, naucz się jak wygląda strona od środka, stwórz pierwsza galerie bądź od razu CMS, poznaj jakis framework pod PHP…przeczytaj książkę np. czysty kod, naucz sie kodowac SOLID i obiektowo w PHP, mozesz zglosic sie do pracy w firmie… tyle

no niby tak, ale juz przy stalej umowie calkiem niezle sie to oplaca, zwlaszcza jak korzystasz z wiekszej ilosci uslug od nich