Założenie internetu na 2 komputerach

Chcialbym sie dowiedziec co jest mi potrzebne do zalozenia dziewczynie w jej mieszkaniu internetu w 2 pokojach na 2 komputerach. Dziewczyna ma internet z Chello sprawdzalem jej IP ( poczatek to 87…) wiem ze potrzebne beda 2 kable ktorymi polacze oba komputery do Switcha albo routera ( i tu poje 1 pytanie czy wystarczy switch czy potrzebny jest router bo z tego co wiem to switch jest latwiejszy w obsludze i jak mozna to lepiej jego wybierac choc do konca nie wiem jaka jest miedzy nimi roznica) i 1 kabel z tego switcha lub routera do modemu internetowego. Chcialbym sie dowiedziec jak to bedzie w praktyce dziekuje za pomoc

Router z wbudowanym modemem xDSL i kable sieciowe (no chyba że bezprzewodowo). Do routera podpinasz kabel od netu (modem który jest teraz będzie niepotrzebny), a z routera po jednym kabelku do każdego kompa… no chyba że bezprzewodowo, a jeżeli którys z kompów to laptop to już od razu niech kupi router z Wi-Fi. A najprościej to iść do sklepu i powiedzieć sprzedawcy to samo co tutaj na forum. On dobierze sprzęt i wytłumaczy:)

Router do tego zadania będzie odpowiedni. wrt54g np. Ma wbudowany 4 portowy switch.

jakby co to oba komputery sa laptopami to jest typowo studenckie mieszkanie :slight_smile:

a nie ma czegos tanszego ? myslalem o czyms np z allegro http://allegro.pl/item443886087_switch_ … od_ss.html

moglby mi ktos odpowiedziec dlaczego cos tanszego nie mogloby byc ? Ja sie nie znam na tym a widze na allegro tyle tanszych rzeczy ?