Założenie internetu na wsi

Witam.

Planuję założenie internetu w swoim domu lecz problem polega na tym, że bardzo zależy mi na internecie stacjonarnym. Trzy lata temu zadzwoniłem do TP aby sprawdzili czy istnieje możliwość założenia takiego internetu. Panowie wzięli ze sobą drabinę i wspięli się na słup ze skrzynkami Tp. Okazało się, ze panowie nie raczyli nas poinformowac o mozliwosci podłączenia i sobie pojechali. Dopiero po interwencji telefonicznej pani powiedziala,ze wszystkie złącza są zajęte.

Przez rok musialem sie męczyć z Orange freedom pro 3gb…

I tu moje pytanie czy istnieje jakas alternatywa bez limitow. A moze znowu zadzwonic i poprosić o ponowne sprawdzenie skrzynki? Oto ich stan:

img20130505095053.th.jpg

Bardzo proszę o pomoc.

Przez 3 lata pracowałem, a z internetu korzystałem sporadycznie w telefonie. Nie wiem czemu uważasz, zee to moja wina.

sprawdź czy cyfrowy polsad ma zasięg w twoim okolicy.

Dodane 05.05.2013 (N) 10:54

:roll: jak jesteś z Lubiąża to masz tylko HSDPA / HSPA+ i to z ograniczeniem. a nie masz możliwości radiówki do podłączenia

A to internet z limitem jest?

CDMA tez ma zasieg, bo moi sasiedzi maja.

radiówka jest bez limitu , a nie ma w Prochowicach internetu z Lubina firma Ornet

Orange Freedoom Pro z ktorego korzystalem niestety ma limit.

To możesz zawsze. Podstawowa sprawa - grzecznie i spokojnie przez telefon i do monterów. Tak się składa, że parę lat temu w ramach praktyk sam śmigałem po słupach w tamtej okolicy. Infrastruktura w Lubiążu do najlepszych nie należała, a TP niemal całkowicie zaniechała rozbudowy. Ale sytuacja zmienia się płynnie - co jakiś czas ktoś się podłącza i odłącza, więc wolne sloty się pojawiają. Jeżeli będziesz dzwonić raz na tydzień-dwa (ale na spokojnie i bez agresji, bo wylądujesz na końcu kolejki), to ci dla własnego spokoju w końcu coś zorganizują. Wołowscy monterzy tak mają :stuck_out_tongue:

  • patrz na wiek monterów. Paru dziadków to fachowcy i naprawdę będą się starać. Dla paru młodszych w trudniejszych przypadkach machnięcie ręką “Nie da się” jest raczej typowe.

Miło, że ktoś zna moją okolicę. Nie wiem tylko czy to zdjęcie, które udostepnilem przedstawia skrzynki tp. Na pewno zadzwonię do tp i poprosze o sprawdzenie skrzynek. 10 a nawet 6 Mb mi wystarczy.