Założenie konta bankowego. Jaki bank?

Witam. Muszę założyć konto ale nie wiem najlepiej w jakim banku? Najlepiej jakby konto kosztowało najmniej i dało jak najwięcej :smiley: Chodzi mi o bezperoblemowe przelewy np. jak kupię coś na alledrogo. Kiedyś miałem w Lukas Banku, ale tam musiałem zdefiniować każdego odbiorcę osobno w oddziale banku, tj. podawałem numer danego konta a babka to robiła u siebie w komputerze. Konto będzie głównie służyło do odbioru wynagrodzenia. Nie jestem żadnym studentem także konta studenckie odpadają. Najlepiej jakby było jeszcze w “gratisie” karta bankomatowo płatnicza. Mam nadzieję, że mi coś doradzicie.

mBank. Chyba, że zależy ci na darmowych bankomatach to Alior, ale tam 5zł/miesiecznie za kartę.

Ja mogę z całą pewnością polecić konto w AliorBanku.

Mam je od 30 listopada 2008 roku, obecnie płacisz 5 zł za kartę debetową (można sobie nawet wyrobić za free kartę debetową wypukłą) i to jedyne koszty jakie ponosisz co miesiąc …

Prowadzenie konta 0 zł, wypłaty z dowolnego bankomatu na całym świecie bez prowizji, w innych bankach wypłata z obcego bankomatu to koszt co najmniej 5 zł, wszystkie przelewy przez internet za darmo !

Zastanawaiłem się własnie nad Alior Bankiem. Czy nie ma tam jakiś dziwnych ukrytych opłat, np. że trzeba mieć utrzymane jakieś saldo na koncie np. 1000 zł. czy coś w tym stylu? I czy napewno wszystkie wypłaty Z DOWOLNEGO BANKOMATU są za free? Wiadomo, że najlepiej przejść się zapytać do banku i tam, pogadać ale narazie chcęsię Was poradzić. W końcu od tego jest forum :slight_smile:

Stały_bywalec ,

Jedynym kruczkiem jest to, że musisz traktować swoje konto w alior banku jako konto główne, czyli takie, na które wpływa wynagrodzenie.

A skoro, napisałeś w pierwszym poście że konto będzie służyło do odbioru wynagrodzenia, płacisz miesięcznie 5 zł za kartę.

Stały_bywalec ,

Napisałem również że jestem ich klientem od samego początku istnienia banku, a konto nawet funkcjonuje mi przed ich komercyjnym startem, i gdyby istniały jakieś kruczki, nie byłbym raczej zadowolony z banku, a jestem zadowolony i to bardzo.

Od kiedy mam konto w aliorze, nie muszę w końcu szukać bakomatów banku w którym mam konto, lecz wypłacam kasę w pierwszym lepszym napotkanym.

Jeszcze nigdy nie zostałem obciążony prowizją za wypłatę z obcego bankomatu.

Dodatkowo przelewy za free bez limitu, a to wszystko w cenie 5 zł za kartę.

Szczegóły na stronie aliorbank.pl

aero , dzięki za info. Prawdopodobnie wybiorę Alior bank

Witam,

miałem konto w ING wraz z kartą i dostępem przez neta. Po oddaniu karty było ono bezpłatne. Po jakimś czasie wprowadzili płatne korzystanie i zrezygnowałem.

Obecnie mam konto w małym Banku ode mnie z miasta ES Bank. Jednak tutaj za wiele rzeczy się płaci. Jedynie za kartę Visa nie płacę, ale i tak jej nie używam.

Zawsze jak chce zrobić jakiś przelew, albo sprawdzić stan konta to muszę lecieć do banku.

Dlatego proszę abyście powiedzieli mi jaki bank polecacie.

Moje wymagania to:

  • Darmowy (mianowicie żadnych opłat comiesięcznych)

  • Dostęp do konta przez internet (również za darmo)

  • Nic co jest podobne do internetowego banku mBank (raczej nie pójdę do nich np po wpłatę albo wypłatę, bo to internetowy bank).

  • w miarę niskie opłaty przy przelewach i wpłatach/wypłatach w oddziale banku.

Pozdrawiam

Nordea Bank…Konto Nordea Spektrum…Najlepsze konto w Polsce wg Money.pl…

O zł - za wypłaty z wszytskich bankomatów w Polsce

O zł - za prowadzenie konta

0 zł - za przelewy przez internet

Ranking kont…www.money.pl

ING Bank i konto Direct. Bezpłatne

Mbank, bezpłatne konto i karta debetowa do rachunku

Multibank i konto Ja, też bezpłatne

Do wyboru do koloru. Pytanie czy istotna jest dla Ciebie ilość bankomatów i oddziałów czy nie ma to dla Ciebie żadnego znaczenia. Jeżeli jest to istotne to Alior odpada bo to nowy bank i oddziałów nie ma zbyt dużo. Do kompletu niebawem zostanie przejęty przez inny bank i zobaczymy jak się będzie przedstawiała oferta. ING ma mocne pokrycie w oddziałach i bankomatach. Jeżeli nie ma to jednak dla Ciebie znaczenia to Mbank jest dobrym wyborem a co najważniejsze można korzystać z wpłatomatów umieszczonych w Multibanku lub w centrach handlowych (mkiosk) i w ten sposób wpłacać pieniądze na konto

Z Nordea nie ma u mnie oddziału. A Deutsche Bank ? dobrym bankiem jest ?

I czym różni się konto ING DIrect od konta z Lwem Student ? Tylko tyle, że muszę być studentem ?

a kto Ci powiedział żę Alior zostanie przejęty niebawem przez innym bank co ?

A wystarczy czytać między wierszami, np.

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Alior-j … 04850.html

Poza tym warto popytać przedstawicieli banków. Od paru miesięcy się mówi o przejęciu Allior Banku. Ich taktyka kompletnie się nie sprawdziła i są pod kreską

MarS ,

puki co jednak alior bank jest alior bankiem, i wątpię w to tak na prawdę by został pochłonięty przez inny bank …

Na razie to gdybania, czas pokaże swoje …

Jeśli okaże się to kiedy kolwiek prawdą wracam do PKO BP

To samo było mówione w przypadku BPH a tu nagle się okazało, że go Ge Money Bank wykupił. To samo było w przypadku AIG, gdzie obecnie właścicielem jest Santander Bank itd, itp

Przejęcia innych banków są całkowicie naturalne i dopóki nie idzie za tym pogorszenie usług to nie ma się czym przejmować. Zresztą - nikt nie jest związany z bankiem na całe życie i zmiana banku nie stanowi żadnego problemu

Idealnie jednak jest mieć parę kont w różnych bankach na wszelki wypadek

Każdy pewnie będzie polecał swój bank, ale najlepiej poczytać sobie na stronie internetowej banków, jakie mają oferty. Zazwyczaj jak się pójdzie osobiście, to tak będą namawiać, że trudno będzie się od nich opędzić. Najlepiej najpierw poczytać, wybrać ten, który ma najniższe opłaty i darmowy dostęp do konta internetowego.

To wszystko zalezy jakie masz oczekiwania wobec konta bankowego. Jesli potrzebujesz tylko zeby miec, czasem cos przelwac, czy wyplacic kase to wybieraj internetowe i jak najtansze. Z kolei jak zalezy Ci np na mozliwosci wziecia kredytu czy nie ufasz internetowi i wolisz zalatwiac wszystko w oddziale to wybierzesz jakis bank stacjonarny. Poszukaj w necie porównywarek kont i wybierz cos dla siebie.

Jeżeli szukacie darmowego konta z dostępem do przelewów przez internet to polecam Bank Zachodni WBK i Konto <30. Warunkiem, który trzeba spełnić jest wiek poniżej 30-ego roku życia :slight_smile:

0 zł za konto,

0 zł za kartę (przy 3 transakcjach nią na dowolną kwotę, po dwóch latach 15 zł/rok),

0 zł minimalnego wynagrodzenia wpływającego na konto,

0 zł za przelewy wewnątrz banku,

0,50 zł za przelewy do innego banku.

Resztę można doczytać na stronie banku

polecam mbank. masz prowadzenie i kartę za 0 zł bez żadnych wymagań co do wieku i głupich zapisów. Bankomatów jest sporo darmowych a płacąc 5 zł masz wszystkie bankomaty darmowe jeśli byś tego potrzebował