Założenie konta na Allegro

Witam, czy nie posiadając konta w banku mogę założyć sobie konto na Allegro :?:

Tak możesz, nikt Cię nie zmusi do posiadania konta bankowego. Płacić możesz przelewem pocztowym a odbierać zapłatę też możesz za pomocą przelewu gotówkowego.

Możesz nie mieć, jednak absolutnie skreśla cię to jako sprzedającego. Allegrowicz nie kupi u ciebie jak zobaczy tylko opcję wysyłki za pobraniem.

Konto w banku zawsze warto mieć, tym bardziej, że możesz założyć np. darmowe konto w mbanku, nawet nie wychodząc z domu.

Ktosiek100 , nazwij proszę temat konkretnie. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj ten temat. http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?f=16&t=394978

Totalna bzdura…sprzedałem kilka razy rzecz na allegro i nigdy nie było z tym problemu, jeżeli nie bierzesz za wysyłke 2x tyle co potrzeba i jesteś uczciwy to nie będzie problemem wysyłka za pobraniem. Zawsze można podać konto kogoś z rodziny… i też nie będzie problemem

Zanim coś napiszesz to pomyśl…

Nie wiem ile rzeczy kupiłeś i ile sprzedałeś na allegro ale bycie sprzedawcą bez konta w banku to strzał w kolano. Szerokim łukiem unika się takich aukcji i robi to większość allegrowiczów. Dlaczego sprzedawca nie chce założyć konta (lub podać go w serwisie allegro)? Przesyłka jest droższa i to znacząco bo koszt w przypadku paczki 1kg w przekazie pocztowym to różnica 6zł czyli jest droższa o ponad 50%. Te argumenty przemawiają za tym, żeby szukać podobnego produktu u kogoś innego - chyba że sprzedajesz białego kruka, którego nikt już więcej nie posiada, to możesz sobie pozwolić na chimery.

Staraj się nie podpowiadać, że można podać konto kogoś innego niż właściciel - czytaj regulamin allegro.

Ja znam ludzi którzy szukają tylko przesyłek za pobraniem, więc nie przesadzaj z tym skreśleniem jako sprzedawca, czy strzałem w kolano.

co ty za głupoty piszesz

Aktualnie istnieje opcja Płacę z Allegro z której może skorzystać kupujący.

W ten sposób nie musisz mieć konta ponieważ sprzedający wpłaca poprzez PzA a póżniej możesz sobie wypłacić z niego jako przekaz pocztowy który przyniesie Ci listonosz.

Tak więc bez posiadania konta w banku można sprzedawać bez problemu.

Ale jednak polecam zalożyć darmowe konto bo kupując unikasz wtedy prowizji na poczcie czy w banku za przelew.

Po co mam zakładać konto jak nie posiadam, żadnych dochodów…(biedny student) :wink:

To jak chcesz kupować na allegro skoro nie masz kasy :razz:

A jeśli chcesz sprzedawać to konto się przyda - a w mBanku jest na prawdę darmowe konto

Tak się składa, że mam parę rzeczy zbędnych i chciałbym je sprzedać, dlatego chce sobie założyć konto na Allegro… :slight_smile:

A co do konta w banku, to czy mogę założyć sobie konto, bez miesięcznych wpływów :?:

W podanym wcześniej mBanku możesz przez lata nie mieć na koncie nawet grosza i nikt Ci z tego powodu złego słowa nie powie.

Tak jak pisał kolega wyżej.

Natomiast jeśli już bardzo nie chcesz tego konta to tak jak pisałem wcześniej jako formę wpłaty na aukcji dasz sobie tylko Płacę z Allegro i później będziesz sobie mógł wypłacić z konta PzA przekazem który przyniesie Ci listonosz.

Możesz tez dać opcję przesyłki za pobraniem.

Ok dzięki za info a czy to prawda, że allegro pobiera sobie prowizje za jakąś sprzedaną rzecz :?:

Tak to prawda, do poczytania regulamin aukcji

Nie tylko za sprzedaną rzecz, ale nawet za to, że aukcje wystawisz (nie ważne czy coś sprzedasz)

Poczytaj tu: http://allegro.pl/country_pages/1/0/user_agreement.php

a o prowizji tu: http://allegro.pl/country_pages/1/0/use … .php#rule9