Założenie konta na Allegro

(Moja Poczta7) #1

Witam, czy nie posiadając konta w banku mogę założyć sobie konto na Allegro :?:

(Cedar) #2

Tak możesz, nikt Cię nie zmusi do posiadania konta bankowego. Płacić możesz przelewem pocztowym a odbierać zapłatę też możesz za pomocą przelewu gotówkowego.

(dark__jedi) #3

Możesz nie mieć, jednak absolutnie skreśla cię to jako sprzedającego. Allegrowicz nie kupi u ciebie jak zobaczy tylko opcję wysyłki za pobraniem.

(muchozol) #4

Konto w banku zawsze warto mieć, tym bardziej, że możesz założyć np. darmowe konto w mbanku, nawet nie wychodząc z domu.

(Monczkin) #5

Ktosiek100 , nazwij proszę temat konkretnie. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj ten temat. http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?f=16&t=394978

(system) #6

Totalna bzdura....sprzedałem kilka razy rzecz na allegro i nigdy nie było z tym problemu, jeżeli nie bierzesz za wysyłke 2x tyle co potrzeba i jesteś uczciwy to nie będzie problemem wysyłka za pobraniem. Zawsze można podać konto kogoś z rodziny... i też nie będzie problemem

(dark__jedi) #7

Zanim coś napiszesz to pomyśl...

Nie wiem ile rzeczy kupiłeś i ile sprzedałeś na allegro ale bycie sprzedawcą bez konta w banku to strzał w kolano. Szerokim łukiem unika się takich aukcji i robi to większość allegrowiczów. Dlaczego sprzedawca nie chce założyć konta (lub podać go w serwisie allegro)? Przesyłka jest droższa i to znacząco bo koszt w przypadku paczki 1kg w przekazie pocztowym to różnica 6zł czyli jest droższa o ponad 50%. Te argumenty przemawiają za tym, żeby szukać podobnego produktu u kogoś innego - chyba że sprzedajesz białego kruka, którego nikt już więcej nie posiada, to możesz sobie pozwolić na chimery.

Staraj się nie podpowiadać, że można podać konto kogoś innego niż właściciel - czytaj regulamin allegro.

(fiesta) #8

Ja znam ludzi którzy szukają tylko przesyłek za pobraniem, więc nie przesadzaj z tym skreśleniem jako sprzedawca, czy strzałem w kolano.

(antiferno) #9

co ty za głupoty piszesz

(Tabo89) #10

Aktualnie istnieje opcja Płacę z Allegro z której może skorzystać kupujący.

W ten sposób nie musisz mieć konta ponieważ sprzedający wpłaca poprzez PzA a póżniej możesz sobie wypłacić z niego jako przekaz pocztowy który przyniesie Ci listonosz.

Tak więc bez posiadania konta w banku można sprzedawać bez problemu.

Ale jednak polecam zalożyć darmowe konto bo kupując unikasz wtedy prowizji na poczcie czy w banku za przelew.

(Moja Poczta7) #11

Po co mam zakładać konto jak nie posiadam, żadnych dochodów...(biedny student) :wink:

(Tabo89) #12

To jak chcesz kupować na allegro skoro nie masz kasy :razz:

A jeśli chcesz sprzedawać to konto się przyda - a w mBanku jest na prawdę darmowe konto

(Moja Poczta7) #13

Tak się składa, że mam parę rzeczy zbędnych i chciałbym je sprzedać, dlatego chce sobie założyć konto na Allegro... :slight_smile:

A co do konta w banku, to czy mogę założyć sobie konto, bez miesięcznych wpływów :?:

(Cedar) #14

W podanym wcześniej mBanku możesz przez lata nie mieć na koncie nawet grosza i nikt Ci z tego powodu złego słowa nie powie.

(Tabo89) #15

Tak jak pisał kolega wyżej.

Natomiast jeśli już bardzo nie chcesz tego konta to tak jak pisałem wcześniej jako formę wpłaty na aukcji dasz sobie tylko Płacę z Allegro i później będziesz sobie mógł wypłacić z konta PzA przekazem który przyniesie Ci listonosz.

Możesz tez dać opcję przesyłki za pobraniem.

(Moja Poczta7) #16

Ok dzięki za info a czy to prawda, że allegro pobiera sobie prowizje za jakąś sprzedaną rzecz :?:

(fiesta) #17

Tak to prawda, do poczytania regulamin aukcji

8)

(Cedar) #18

Nie tylko za sprzedaną rzecz, ale nawet za to, że aukcje wystawisz (nie ważne czy coś sprzedasz)

Poczytaj tu: http://allegro.pl/country_pages/1/0/user_agreement.php

a o prowizji tu: http://allegro.pl/country_pages/1/0/use ... .php#rule9