Zamarzanie obrazu podczas grania

Witam od dłuższego czasu kiedy zacząłem pogrywać w gry mam następujący problem z większością gier - obraz “zamarza” na kilkadziesiąt sekund, dźwięk leci dalej, a ja w międzyczasie mogę zminimalizować ją i wszystko normalnie robić. I tak po chwili obraz znów rusza i gra działa jakiś czas ponownie płynnie i za chwilę znów to samo. Sam próbowałem temu zaradzić więc już zaktualizowałem wszystkie sterowniki i BIOS. Gry, w których występuje problem zachowują się tak samo bez względu czy odpalam je na full detalach czy na najmniejszych ustawieniach. Wykluczyłem też możliwości zawirusowania, poprzez niejednokrotny skan oraz format całego dysku.

Specyfikacja komputera:

http://wklej.org/id/711118/

Sądząc po tym, co dumnie nazwałeś “specyfikacją” - obstawiam że to wina “Windows 7 Enterprise Media Center Edition”.

Dlaczego tak sądzisz ? Zapomniałem dodać, że próbowałem z systemem Windows XP, problem identyczny.

… ponieważ taki system operacyjny nie istnieje (no - przynajmniej oficjalnie).

A zasilacz to jaki tam jest?

Zasilacz to:

Fortron FSP500-60APN 500W

Edycja:

W aplikacji, w której staje obraz po zminimalizowaniu w menadżerze zadań pojawia się brak odpowiedzi, który po chwili ustępuje. I tak w kółko.