"Zamarznięcie" komputera

Witam. 

Zdarzyła mi się dziwna sytuacja: bawiłem się w Photoshopie, w tle leciała muzyka, gdy nagle muzyka przestała grać a kursor stanął w miejscu.Od tego momentu obraz na monitorze zamarazł (nic się nie działo) a komputer nie reagował na klawiaturę ani na mysz. Poczekałem około minuty i gdy nic nie nastąpiło postanowiłem wyłączyć komputer wyłącznikiem.

Zdziwiłem się jeszcze bardziej gdy komputer nie zareagował, to samo było z przyciskiem resetu. Już miałem wyłączać komputer przełącznikiem na zasilaczu ale komputer zaczął się resetować. Uruchomił się normalnie i działa.

 

Dodam, że przeprowadziłem się na wieś i wydarzyło się to drugiego dnia korzystania z komputera (Jednak prąd nie został odcięty bo światło nie mrugnęło, kino domowe i monitor nie wyłączyły się.)

 

Mam windowsa 8 i sprzęt:

Cpu  Intel Core i5 4440  /**  Mobo  GIGABYTE GA-B85M-D3H  /   Ram  Crucial Ballistic 1600MHz  2 x 4 GB  /** 

 

Sprawdź błędy na dysku systemowym  w zakładce  narzędzia:

 

Następnie podłączenia myszy i klawiatury do gniazd USB,  jeśli jest to np. przez odbiornik tego typu:

gallery_191271_652_6501.jpg

Mogło się zdarzyć , że po prostu się zawiesił. Możliwe są również błędy  modułów pamięci. Zdarza się to często gdy kości pamięci mają różne taktowanie

Przeskanowałem i żadnych błędów.

Mam odbiornik tego typu lecz zawieszenie się jego można wykluczyć gdyż podłączony tablet graficzny też nie działał i jeszcze przestała grać muzyka.

 

Czy podczas zawieszenia systemu możliwe jest, że komputer nie reaguje na przycisk power, a na przycisk reset dopiero po około 3 sekundach?

Ufo przeleciało nad twoim domem. Zdarza się… Szczęśliwego nowego roku