Zamawianie kuriera a przesyłka Allegro

(Groldominika) #1

Witam. Od lat handluje na Allegro gdzie przesyłki zawsze wysyłałam przez naszą Pocztę Polską. Nadszedł dzień w którzym potrzebuje wysłać paczuszkę kurierem. I tu rodzi się pytanie czy muszę jechać do siedziby kurierskiej czy można też zamówić i kurier przyjedzie do domu odebrać paczkę itp.. Jak to wszystko wygląda. Na koniec jaką firmę najlepiej wybrać?

(Pharun) #2

Każda DOBRA firma kurierska oferuje taki wariant że kurier przyjdzie do Ciebie do domu umówionego dnia o umówionej godzinie i odbierze przesyłkę. A jaka firma? Różnie - zależy kogo zapytasz - ja korzystałem z DHL, UPS i kilku innych i nigdy problemów nie miałem, ale jak o każdej firmie można w internecie znaleźć historie o tym że to przesyłkę kurier kopał czy rzucał do samochodu jak by to worek ze śmieciami był (ale nie oszukujmy się-poczta robi dokładnie tak samo więc...). Generalnie polecam dwie wymienione przeze mnie z nazwy firmy. Możesz też sprawdzić w necie jakie firmy kurierskie są w Twoim mieście i jak to się kształtuje cenowo.

(neo10) #3

Kurier przyjedzie o umówionej godzinie i odbierze paczkę ;]

Ja osobiście korzystałem już parę razy ze strony www.kurjerzy.pl która to bardzo upraszcza sprawę a dodatkowo ceny są dużo niższe ;]

paczka do 30kg to np ok 25zł ;] DHL lub UPS ;]

Wygląda to tak:

-zakłada się tam konto

-wypełnia zamówienie podając odbiorcę adresata itp...

-płaci się za kuriera przez dotpay ;]

-w mailu dostaje się potwierdzenie i 2 czy 3 kartki A4 do wydrukowania (czarno-białe) które daje się kurierowi jak przyjedzie i nic się już nie płaci ;]

Dodam że obecnie doszło dużo innych ciekawych opcji wysyłek w allegro jak:

e-paczka -wysyłka pocztąpolską tyle że paczkę zanosi się i odbiera osobiście na poczcie za to niższa cena wysyłki ;]

paczkomaty - coraz ich więcej w polsce ;] właścicielem jest inpost i także całkiem nieżle to działa ;]

odbiór w kioskach ruchu ;]

(Aleksander) #4

Dołóż do tego jeszcze DHL ServicePoint, też całkiem nieźle to wygląda. W tej chwili dynamicznie rozwijają sieć. Sprawdź, czy w Twoim mieście jest taki punkt.

www.dhlservicepoint.pl

(Agnieszkaa Emka) #5

Moim zdaniem realizacja przesyłki kurierem, zwłaszcza w przypadku większej paczki bardziej się opłaca. Wybierając firmę kurierską AIN możesz to załatwić nawet przez internet (door-to-door). AIN polecam też dlatego, że mają szybki czas wysyłki - na terenie Europy od 4 do 8 dni, a koszty możesz sobie obliczyć na ich stronie internetowej.