Zamawianie poprzez MS Polska kopi nośnika systemu

Czy jest możliwość za opłatą oczywiście zamówienie przez MS Polska kopii nośnika systemu ? Ponieważ mam kompa z kluczem oem. Klucz jest przypisany do systemu Vista Home Premium Sp1 lecz nie wiem jaki język ani ilu bitowy. Laptopa kupiłem używkę, bez płyty. Dzwoniłem ostatnio do MS i nie wiem czy nie ma informacji czy babka taka ogarnięta powiedziała, że nie pisze ilu bitowy system jak podałem kod. Czy da się jakoś poprzez MS zamówić taką płytę skoro język prawdopodobnie nie jest Polski, bo laptop jest na 90% niemiecki. Liczę na pomoc. A mój laptop to: Asus X59SR - AP184C.

Komputer - Właściwości systemu i będzie napisane ilu masz bitowy system…

Nie chodzi o to! Mam klucz lecz nie mam tego tego systemu na kompie, pisze z innego kompa. Ja właśnie che jakoś zamówić system aby móc zainstalować go na tym kompie gdzie mam oem.

Kopii zainstalowanego u siebie systemu nie kupisz w MS a u producenta komputera. Babka z infolinii Ciebie nie zrozumiała albo Ty jej.

Nie wiem czy asus daje możliwość zamówienia nośnika z systemem za darmo (wiem, że hp, samsung i dell dają taką możliwość) - ale zawsze możesz do nich zadzwonić i sprawdzić.

Aha dzięki. A jeżeli np. zamówię system w języku Polskim a on ma być np. w Niemieckim to nie będzie działać i czy u nich o ile można zamówić da się jakiś inny język. Już mniejsza o to czy za darmo, chcę tylko mieć ten system na płycie, jak by to były koszty koło 40 - 50 zł to uff… Jutro zadzwonię do MS zapytam jaki język systemu ma być. Ostatnio jak dzwoniłem to babka ogarnięta nie wiedziała nawet ilu bitowy, ale stawiam na 32 bit.

Skoro to laptop, to czy przypadkiem nie powinien mieć ukrytej partycji “Recovery” z której można przywrócić system :expressionless:

Nie ma. Kiedyś szukałem na necie Vist pasujących pod ten klucz, bo na naklejce jest wytarta nazwa systemu pisze tylko key i Vista. I podczas prób robiłem kilka formatów i po partycji. A jak zadzwonię do Asusa to czy nie będę chcieć dowodu zakupu ? Abym im powiedział czy coś ?

Nie dzwoń do MS bo to nic nie da, sprawdź na stronie Asusa w centrum pomocy, powinna być gdzieś opcja zamawianie nośnika, ewentualnie zadzwoń do Asusa. W Toshibie na stronie pomocy wystarczyło wpisać ID sprzętu i po zapłaceniu przez PayPal ok. 35 euro po tygodniu miałem płyty z nośnikiem serwisem DHL. W HP jest tak samo w Asusie też powinno. Ceny powinny być wszędzie ok. 150zł za nośnik i to tylko dokładnie z tą wersją którą miał komputer po wyjściu ze sklepu jako nowy czyli w/g nalepki na spodzie i z tą wersją językową. Wgrywanie różnych “Vist” nic Ci nie da bo w wersjach OEM na spodzie kompa jest numer licencji a nie klucz produktu a to nie to samo.

Mam nowe informacje. Dzowniłem do Asusa teraz i tak. Nie wysyłają nośników, ale mówił gość, że nie pisze ilu bitowy mam mieć system, ale stawiam na 32 bo data produkcji to 02.2009 oraz komputer był robiony na Danię więc język Duński. I teraz tak jeżeli pobiorę system w jęzku polskim to OEM będzie działać czy nie ? Czy język duński musi być ?

@EDIT

Pobrałem Viste Home Premium SP2 32 bit w jęzku ang i działa :slight_smile: Przy instalacji dałem tylko język duński i działa. Wydaję mi się, że ten OEM co ja mam to na 32 i 64 bit. Bo na takich i takich bitach działał klucz, chyba że pobrałem jakąś wersję systemu na której działają wszystkie klucze czy co.