Zamawianie towaru z Amazon.de pytań kilka

Moja przesyłka jest w drodze, jeszcze na terenie Niemiec. Czy, jak zostanie dostarczona do Polskiej sortowni do dostanę nowy numer - widoczny np. na stronie pierwotnego zamówienia - lub na maila? Chodzi mi o dalsze śledzenie przesyłki.

Spoookojnie, to Amazon, najpewniejszy sklep internetowy na świecie :wink: Dodaj sobie do jakiegoś programu do śledzenia i zapomnij. Na stronie Amazona masz napisane kiedy będzie dostarczone - na 99% w ten dzień. Numer śledzenia możesz sobie np. dodać na smartfonie do aplikacji “AliPaczka” - ja tam wrzucam wszystkie moje zamówienia z Chin, Amazonu, Allegro. Masz podgląd gdzie jest Twoja paczka. W Polsce Amazona dostarcza chyba głównie DHL, dostaniesz dodatkowo dzień wcześniej SMSa z możliwością przekierowania do punktu odbioru - np. jak nie ma mnie w mieście to przekierowuję na najbliższy punkt odbioru (u mnie kwiaciarnia), paczka tam chyba leży z automatu przez 10 dni. Zdarzyło mi się zadzwonić do tej kwiaciarni, aby przetrzymała Pani dwa tygodnie, bo byłem na ulropie.
Jeszcze raz… Co do zamawiania w internecie (jakość, pewność itd):

  • Amazon,
  • AliExpress i inni Azjaci
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    Daleko daleko Allegro.

PS skąd wiesz, że jedzie z Niemiec, a nie z magazynu w Polsce? :wink:

Bo zamawiałem “u Niemca” i widzę, że status jest, że niby jedzie ze zachodnich Niemiec i jest jeszcze na terenie “Reichu”. Nie wiem po prostu czy sklep podał mój numer tel., który podałem na Amazon i chcę się z kurierem ugadać na odbiór. Zakładam, że w Polsce paczka otrzyma nowy numer.

…Niestety firmy kurierskie wychodzą z założenia, że ludzie biorą kilka dni wolnego, żeby dokonać 1-minutowego “aktu odbioru paczki”. Dziwne, że nie pracują np. od10-tej do tej 20-tej. Przecież logiczne, że ludzie w godzinach 8 - 16 raczej pracują i nie maja fizycznej możliwości odebrać. A czy mogę przekierować jakoś paczkę do pobliskiej Żabki?

Jak to DHL i Twoim punktem jest też ta konkretna Żabka, to pewnie będziesz miał taką możliwość. Spokojnie, paczka pewnie będzie na sobotę. U mnie ostatnie zamówienie:

Czemu paczka idzie przez Szczecin? Słyszałem, że punkt rozdzielczy Amazonu jest w “Breslau”.

Eech. a z tego, co widzę w takiej Ameryce maja jeszcze taniej niż w Polsce. Tyle, że eBay dolicza cło i ostatecznie wychodzi na to samo.

Tak, dużo towarów jest do kupienia taniej w USA (jak jesteś na miejscu).

I co to znaczy w historii, że “problem został rozwiązany”? :open_mouth:

odezwał się burak który już zmarnował 3 posty w tym temacie ani razu nie pomagając wyzywając autora tematu od lenia. Zwyczajnie zapytał a Ty wolisz pokazać swoją wielkość lub zwyczajny ból dupy życia próbując być panem zasady “leniom nie pomagam. Nie pomogę za h*j. Prędzej Cię zgnoje. Ale nie pomogę bo jesteś xyz”

1 polubienie

I tak nic nie przebije pierwszej odpowiedzi :slight_smile:
Cytuję:

“Znalezienie tych informacji zajęło mi 5 minut na ich stronie pomocy więc i ty sam możesz je tam znaleźć bardzo łatwo.”

EkstrA!!! Cieszę się razem z autorem :slight_smile:

Myślę że generalnie do tego służy forum , czy też dyskutujemy z drugim aby dowiedzieć się czegoś szybciej/precyzyjniej. Tak więc pociski w kierunku autora tematu są absurdalne.

Pewnie problem z tłumaczeniem. Coś jeszcze przeanalizujemy z tego screena? Logistykę DHL i problem komiwojażera (TSP)? Brak PL znaków diakrytycznych? :wink:

A może po prostu kurierzy się pokłócili…