Zamiana AMD duron 800 na procesor z SSE

(system) #1

Chciałbym się dowiedzieć na jaki procesor z obsługą SSE można zamienić AMD duron. Myslałem o pentium 4 ale nie wiem czy by pasował.

(Virek1987) #2

Masz procesor AMD więc nowy też powinien być pod AMD ze względu na socket. Sprawdź jakie modele bsługuje twoja płyta główna i załatw sobie jakiegoś Athlona.

(system) #3

Czy wszystkie athlony obsługują sse?

(Virek1987) #4

SSE zadebiutowało w Athlonach XP (rdzeń Palomino).

(system) #5

Czy socket A i socket 462 to to samo?

(klopas) #6

nie bierz P4! !!

to szajs, jakich mało... twój duron jest lepszy...

athlon 64 (socket 754 lub 939 lub AM2) bo intel nie popisał się w prockach jeśli chodzi o kiedyś :wink: jedyny godny polecenia jest P3 ale lepiej brać athlona...

tylko nie będzie pasować i będzie konieczna wymiana płyty głównej...

tak bo liczba w socket-cie oznacza ilość pinów na procku... czyli nie wsadzisz innego procka do twojej płyty (chyba że inny model ale ten sam socket ale taka wymiana nie ma sensu)

(system) #7

Bez przesady Pentium 4 to nie szajs. Mój duron ma tylko 800 mhz ...

(klopas) #8

oj zdziwiłbyś się...

jakbym miał wybierać:

P4 3GHz czy Duron 800MHz

wybrałbym durona...

bierz athlon-a i jakąś dobrą płytę główną...

(system) #9

Ja mam płyte ecs K7VZA

(Darth ReX) #10

Tak jak ja miałem kiedyś... Szajs płyta ze słabym chipsetem... Wejdzie Athlon XP chyba maxymalnie 1700+

(Radeon95) #11

WG MNIE P4 TO nie jest SZAJS co ci da 800 Mhz na ile to podkręcisz??? a na ile P4 ???? :x wrazie czego to ja się nie znam

:smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :idea:

(klopas) #12

zgadzam się... nie znasz się :wink:

na duronie masz więcej fps niż na p4... a na p4 jak podkręcasz to nic ci to nie daje... tylko wyższą temp...

(Sk91) #13

Dokładnie, Pentium 4 to szrot. Lepiej już wziąć jakiegoś Athlona 2000+

(Josiok15) #14

dziwne :? bardzo dziwne :roll: coś mi tu śmierdzi.. i wątpię w to, że taki durny duron 800MHz dał by sobie rade z moim Pentium IV 2.6 GHz :slight_smile:

na pewno w grach typu NFS Pro Street zdechł by a nawet by nie ruszył a mój Pentium 4 ciągnie bez problemowo :slight_smile: Nie wierzę w to co napisałeś klopas :smiley: chyba że są jakieś testy tego albo nikt nie zrobił takich testów bo po prostu było wiadome że PIV będzie lepszy.

(Sk91) #15

Może trochę klopas , przesadził ale gdyby obniżyć taktowanie Pentium 4 do 800Mhz to by zapewne przegrywał z Duronem 800Mhz. Moc Pentium 4 bierze się tylko z taktowania a nie z jakiś technologii. Dla porównania Athlon 2,0Ghz był by wydajniejszy od Pentium 4 2,8Ghz mimo ze ma mniejsze taktowanie prawie o 1/3.

(Josiok15) #16

oo sk91 z Tobą mogę się zgodzić, owszem gdyby się obniżyło zegar przy PIV do 800MHz to Duron taką częstotliwością fabryczną był by troszkę wydajniejszy.

Choć w sumie wszystko jest takie dziwne ta technologia, kiedyś za czasów Intel Pentium 4 górą były AMD teraz za czasów C2D Intel jest górą a AMD jest w tyle.. świat się zmienia.

(Sk91) #17

Intel zaczął górować tylko od czasu Core 2 Duo :wink:

(klopas) #18

duron będzie lepszy w grach... w aplikacjach procesorożernych wygra p4...

ale i tak lepiej brać jakiegoś athlona lub pentium 3... oba są lepsze od tego P4 :wink:

(system) #19

Ja teraz licytuje athlona xp 2200+. I nie straszcie mnie że nie pójdzie na tej płycie. Ja mam wersje 3.0 tu jest spis procków obsługujących przez tą płytę: http://www.ecsusa.com/ECSWebSite/Suppor ... 9&LanID=16

(system) #20

Jakie poleciacie mi chłodzenie do athlona xp? licytuje to: http://allegro.pl/item338048484_athlon_ ... ancja.html

To w zestawie to chyba kiepskie sie wydaje.