Zamiana drukarki czy kupno katridzy

Witam!

Próbuję się uporać ze zresetowaniem kartridży w HP F370 ale to chyba niewykonalne… Szukając ich zamienników czyli HP 21 i 22 i patrząc na ceny zastanawiam się czy nie lepiej kupić inną drukarkę bo koszt obu jest w granicach 100zł… Zastanawiam się na kupnem drukarki laserowej do domowego użytku i chciałem się poradzić jaką kupić by potem koszty jej eksploatacji nie były tak drogie jak atramentowej w przypadku posiadanego przeze mnie modelu.Chyba,że znacie jakieś zamienniki dla kartridży które wyniosą mnie ok 60 zł.

21 http://allegro.pl/listing.php/search?ca … ring=nr+21

22 http://allegro.pl/listing.php/search?st … egory=4578

Drukarka atramentowa zanim przystąpi do drukowania wykonuje różne sztuczki związane z rozruchem. W tym czasie zupełnie bezproduktywnie wysysa atrament z dysz (odpowietrzanie) i wypluwa go do pampersa. W ten sposób np. tusz kolorowy przy wydruku tekstu idzie na marne i po krótkim czasie drukarka krzyczy o braku tuszu. W drukarce laserowej jest inaczej. Prawie cały toner tworzy wydruk. W rezultacie toner za średnio 100 zł starcza na kilka lub kilkanaście tysięcy stron wydruku, a atrament za tą samą kwotę na jakieś sto- dwieście kartek. Ja atramentówkę wyniosłem do piwnicy. W jej miejsce postawiłem laserówkę “Kiocera” FS-1030-D. Jeden ładunek tonera wystarcza na 6500 stron wydruku (13 ryz papieru A-4). Oznacza to, że przy typowym, domowym wykorzystaniu drukarki jeden toner wystarczy na całe jej życie i jeszcze zostanie. :smiley:

Ali123

Umiem wyszukać przedmiot na allegro.

altunyo

Co do tracenia kolorowego tuszu przy wydruku tekstu to podobno drukarki HP nie mają tego efektu.

Ale tak czy inaczej, zakupu chciałbym dokonać na allegro, cena jaka mnie interesuje to mniej więcej 250 zł wraz z uzupełnionym tonerem ok 70%. Jakie modele polecacie ? Co brać pod uwagę kupując używany sprzęt ?

P.S co myślicie o tej > OKI B4350

Jeżeli chodzi o drukarki HP to tylko seria advantage

Seria HP Advantage to nie atramentówki ?

ojj nie doczytałem że chodzi o laserówki;p Ale jeżeli chodzi o atramentówki to Advantage lepiej zarządzają tuszem i zużywają go mniej, tusze są tańsze niż do “zwykłej serii” i pojemniejsze