Zamiana dysków IDE i brak możliwości uruchomienia XP

Dzień dobry,

Mam kłopot z zamianą dysków IDE na których są zainstalowane widnows’y XP. Mianowicie, jakiś czas temu, dzięki mojemu szczęściu do wszystkiego, uszkodziłem płytę główną w moim poprzednim komputerze. Kupiłem sobie drugi komputer, jednak chciałbym mieć dalej mój dysk z poprzedniego komputera. Gdy już włożyłem dysk do nowego komputera (nie jest to równoznaczne z jego datą produkcji) system nie chciał się uruchomić. Wyglądało to tak. Komputer włączył się tak jak zawsze. Pokazały się napisy o hardware, po czym spytał się w jakim trybie chce uruchomić system (awaryjny, normalny itp.). Po wybraniu „uruchom normalnie” ujrzałem animację, która zazwyczaj towarzyszy przy włączaniu komputera. Jednak trwa ona tylko krótką chwilę i jest bardzo ciemna, po czym następuje restart. I tak w kółko. Włożyłem dysk, który zastałem kupując nowszy komputer. Jest tak samo. Proszę o pomoc.

Sprawdź chipsety na płytach głównych. Możliwe że na starej płycie miałeś intela a na tej masz VIA to nie masz najmniejszej szansy uruchomić tego samego systemu ponieważ przy instalacji na tamtej płycie zostały wgrane stery do tamtego chipsetu. Jeśli jest tak jak mówię to musisz wgrać system od nowa . Możesz wgrać system bez formatowania przecież . Możliwe żę będzie on niestabilny, ale będziesz miał szanse skopiować swoje ważne pliki itd…

W laptopie miałem kiedyś podobnie że na sekunde pojawiało się logo windows a potem blue screen ale okazało się że była przestawiona jakaś opcja z enabled na disabled . Nie pamiętam co to było, ale możesz pokombinować z różnymi opcjami przy dyskach w biosie.

Ok, dzięki. Zrobie tak jak mówisz, a znacznie większą cześć plików mam na drugiej pratycji.

Wielkie dzięki.