Zamiana dysku ata100 na sata2 300 - warto?

czy zobacze duzy wzrost predkosci dzialania windowsow itp… jezeli zmienie dysk na którym mam system ze starej barakudy z 2mb cache na ide100 na nowa baracude z 8mb cache na sata2 300?

z gory thx za porade ;]

Zauważysz różnice tylko ze względu na większą ilość pamięci cache, a czy to jest ATA czy SATA wielkiej róznicy nie odczujesz.

do sata 2 musisz mieć obsługujacy ten standart kontroler pamięci na

płycie, jeśli będziesz miał do sata1 to wykorzystasz(teoretycznie!)

tylko połowę wydajności sata2(150mb\s), musisz mieć ponadto specjalne wyjście w zasilaczu(można kupić przejściówkę);

testy wykazują, ze wiekszą rolę od zwiekszenia cachu we wzroście

wydajności odgrywa szybkość transferu

oczywiście że będzie wzrost prędkości… po to tworzą nowe standarty i inne technologie aby ulepszyć sprzęt… jak zamieniłem wd40 z ata100 na seagate z sata to o wiele szybciej komp się uruchamiał , wyszukiwał pliki itp…

komputer mam jak w podpisie więc z podłączeniem i obsługa sata 2 nie będe miał problemu ;] z podłączeniem tych co mam miałem problem trzeba było przejściówki itp… ;] ale właśnie zastanawiam się czy tej 40gb nie zmienić na 80gb na sata 2 dla systemu

ma ktoś może ten 80gb dysk seagate barracuda z 8mb cache?

chodzi mi głównie jak jest z jego głośnością? bo ta 40gb na której mam system jest praktycznie nie słyszalna nawet w nocy przy dużym obciążeniu i zalezy mi aby nowy też taki był ;]