Zamiana dysku dynamicznego na dysk podstawowy win 7

Witam,

Zakupiłem laptopa HP Pavilon dv7 i użyłem programu MiniTool Partition Wizard Home Edition do podzielenia partycji C - systemowej by uzyskać obszar nieprzydzielony do stworzenia dodatkowych partycji. następnie używając zarządzanie dyskami podzieliłem ten obszar na dwie partycje i wtedy wszystkie partycje przestawiły sie na Dynamiczne :/. Jak to przywrócic straty danych nie biore pod uwage ponieważ komputer jest nowy. i jak prawidłowo bez problemu podzielić partycje.

znalazłem gdzies ze program EASEUS Partition Manager 9.1.1 moze jakos pomóc.

Prosze o pomoc i rzeczowe przedstawinie sprawy jak to zrobić.

Z góry dzieki

Moze tutaj podpowieć

http://www.youtube.com/watch?v=pSkRbG8B … re=related

albo to Ponowne zmienianie dysku dynamicznego na dysk podstawowy

dwa pierwsze filmiki ok ale nie rozwiązują mojego problemu zamiany dysku dynamicznego (wszystkie partycje są dynamiczne) na podstawowy (filmki pokazują jak zrobic partycje).

co do drugiej podpowiedzi jak moge usunąć wolumin z systemem?? - cos mi tu nie gra

Czy mogę np zrobić przywrócenie do ustawień fabrycznych poprzez recovery czy ma ktos jakis pomysł

w programie EASEUS Partition Manager 9.1.1 do mojego dysku dynamicznego mam tylko opcje copy dynamic volume, defragmentacje, sprawdzenie partycji, eksploruj partycje nie moge zrobić nic innego.

jest również opcja - convert to basic disk - konwertuj na dysk podstawowy ale jest to dysk systemowy (boot) - rozruchowy wiec obawiam sie ze mogą wystąpic problemy z uruchomieniem systemu

Dodane 20.05.2012 (N) 19:22

dobra problem rozwiązałem wystarczy użyć opcji convert to basic disk i wszystko śmiga ok nic nie usuneło

wszystko śmiga :smiley: tak dla innych zainteresowanych postanowiłem to napisać

Mam ten sam problem w laptopie Compaq firmy HP. Uruchomiłem na nim Acronis True Partition, a ten mi zasygnalizował, że w komputerze są tylko dyski dynamiczne i Acronis jest bezradny. Zaproponował jedynie zakup specjalnego dodatku którego do mojej wersji Acronisa nie mogę dostać, a zresztą nie stać mnie na to bo cały aktualny majątek wywaliłem na tego laptopa.

Czy ten EASEUS rzeczywiście konwertuje takie dyski w strefę normalności bez utraty danych? Nie widzi mi się utrata danych na partycji systemowej, bo musiałbym instalować od nowa system, a tego mi na płytce z kompem nie dali.