Zamiana exe oryginalnej gry na crackowany- czy to legalne?

Tak więc mam dwie oryginalne gry. Jednak ich oryginalne pliki uruchomieniowe trochę mnie denerwują- m.in. muszę ciągle wkładać płytę do napędu, nie zawsze działają dodatki. Czy w takim wypadku można wgrać crackowany plik?

Zgodnie z licencją nie, ale chyba producentowi Twój przypadek nie stanie solą w oku, w końcu dałeś mu zarobić :wink:

nie, bo to nie zgodne z licencją (umową)… :smiley:

Zapewne masz racje, ale skąd wiesz, że to nie jest zgodne z umową, nie czytając jej? :smiley: Nawet nie znasz tytułu gry… :stuck_out_tongue: Było by miło, jakby autor tematu podał tytuły tych gier…

A czy poza licencją są jakieś przeciwwskazania?

Gry to GTA Vice City i San Andreas.

Przeciwwskazania…hmm…chyba brak. W niektórych przypadkach takie “scrackowane” gry mogą zachowywać się niestabilnie(lecz to takie pojedyncze rodzynki :smiley: ). Musisz się także liczyć z brakiem pomocy technicznej od producenta/wydawcy, ale od czego są fora dyskusyjne? 8)

Szczerze mówiąc to jeszcze nigdy nie korzystałem z pomocy technicznej i nie zanosi się, bym kiedykolwiek musiał- zazwyczaj radzę sobie sam, a gdy to zawiedzie pomocą służą

Jest to łamanie licencji, chociaż przyznam, że sam tak robiłem z GTA3 i San Andreas. No cóż, jeżeli twoja moralność Ci na to pozwala (zapłaciłeś, byłeś uczciwy, chcesz tylko nie rysować płytek ich przekładaniem, czy zajmować się montowaniem napędów z plików ISO - a jest taka możliwość) to czemu nie? Oczywiście nie zachęcam, ale licencje są czasem bez sensu, jak np. sprawa Apple i używania Safari na komputerze innym niż klasy Mac. To jest tylko i aż łamanie licencji.

Nie chce Cię namawiać do piractwa(a właściwie do lekkiego nagięcia umowy licencyjnej), ale nikt za to nie zestrzeli Cię z satelity… Masz oryginał? Masz! Droga wolna, kolego…To moje zdanie. Nikt nie udowodni Ci tego, że ściągnąłeś tę grę ze strony http://xxx, ponieważ…takiego czynu nie dokonałeś :slight_smile: Do GTA:SA istnieje dodatek o nazwie SA:MP. Jest to modyfikacja dodająca do gry tryb Multiplayer, i wiesz co? Ona także jest nielegalna…Według umowy licencyjnej :slight_smile:

Tak jak napisał Informax - myślę sobie, że crack można by potraktować jako swego rodzaju mod, w sumie niewiele zmieniający :slight_smile: Wiem, nagięcie, ale czy ścigają za granie w MTA? Nie :slight_smile:

nie ścigają za nic… tylko jak coś sprzedajesz nielegalnego… nie mogą ścigać bo nawet policjanci mają full lewego softu (tata mojego kolegi jest policjantem i cały czas ściąga z DC++ i innych p2p :wink: )