Zamiana i wyłączanie przycisków w laptopie - jak?

Witam.

Poszukuję programu, ewentualnie opisu metody w systemie, aby zamienić oraz wyłączyć niektóre klawisze w laptopie. Laptop HP z Windows 7 HomePremium 64-bit. Po lewej stronie w pierwszej kolumnie pod ESC są przyciski włączające pocztę, ustawienia drukarki, kalkulator itp - chciałbym je wyłączyć. Z kolei w pierwszym rzędzie znajdują się przyciski funkcyjne F1 - F12 oraz powiedzmy “multimedialne” - zmieniające jasność ekranu, play, stop, głośność, wifi. Problem w tym, że aby obsługiwać funkcyjne, które są w górnym indeksie, trzeba dodatkowo wciskać przycisk ‘fn’. Chciałbym klawisze funkcyjne i multimedialne zamienić ze sobą, tzn. żeby np. F2 było dostępne po wciśnięciu F2 bez fn.

Podobno są programy, które być może mają takie funkcje. A może da się to zrobić z poziomu Windowsa?

Z góry dzięki za pomoc.

zmiana-funkcji-klawiszy-multimedialnych-t322819.html#p2123147

Dzięki za szybką pomoc. Próbuję właśnie rozgryźć KeyTweak - nie mogę znaleźć tych moich multimedialnych przycisków, np. pod F1 jest “Pomoc i obsługa techniczna Windows”. W odwodzie mam jeszcze Sharpkeys.

EDIT 8.01.11:

Nie bardzo KeyTweak się sprawdził. Niektóre przyciski nie znajdują się na klawiaturze w tym programie, przy “skanowaniu” klawisza program podaje wartości nie dostępne, tzn. wyłączyć mogę około 150 przycisków, a jak wciskam skrót do kalkulatora dostaję wynik 57377. Nie wyłączę go, mogę jednak przypisać mu niedostępną funkcję. Ale są takie, których program nawet nie skanuje, jakby nie istniały. Poza tym F1 i “Pomoc i obsługę techn.” wykrywa z tym samym numerem, jako ten sam przycisk, przez co nie mogę zamienić funkcji.

EDIT 9.01.11:

SharpKeys poradził sobie trochę lepiej, zdołałem wyłączyć część przycisków po lewej - kalkulator itp, ale już z funkcyjnymi nie dał rady - po mimo dwóch funkcji każdego program rozpoznaje jeden scnacode.

Dodane Pn, 10 sty 2011, 14:41

A jednak program SharpKeys poradził sobie z zadaniem - udało się pozamieniać większość funkcyjnych przycisków.

Np. pod F10 jako podstawowy klawisz było u mnie podgłaśnianie, a dopiero z “fn” F10. W SharpKeys wystarczy dodać dwa polecenia:

Volume Up zamienić na F10, a drugie odwrotnie, wcisnąć zmiany w rejestrze, zrobić restart i już działa.

Nie udało się tylko z pojedynczymi przyciskami - jednego nie wykrywa w ogóle, inny, mimo że zupełnie oddzielny rozpoznawany jest jako P (więc szkoda by było go wyłączyć), a pod F1 chociaż są dwie funkcje, to rozpoznawane są tylko jako F1, więc nie ma z czym zamieniać. Ale i tak jest już dobrze.