Zamiana ikonki skrótu w przeglądarce-Fx3.0

Chcę zamienić ikonkę skrótu w przeglądarce na pasku zakładek bo nie które strony nie mają swojej ikony a ja je zapisuje bez nazwy

90a17dc958a4d3bc.jpg

W tym przypadku ostania. Jak to zrobić :?:

Z góry dziękuje za odpowiedzi :smiley: .

Jest takie rozszerzenie Favicon Picker 2, ale trzeba poczekać, aż autor dostosuje je do Firefoksa 3.

A jakoś ręcznie nie do rady :?: Bo nie da rady go nawet tak uruchomić http://grzglo.jogger.pl/2008/02/15/jak- … firefox-3/ :frowning:

Poszperaj w dodatkach na stronie Mozilli, może będzie coś innego związanego z paskiem zakładek.

Jeżeli nie będzie, możesz (bardzo kombinując) nadać zakładce ikonkę w taki sposób:

  • tworzysz plik o zawartości takiej jak niżej i dowolnej nazwie oraz rozszerzeniu .html lub .htm . w miejsce tekstu napisanego na niebiesko wstawiasz adres ikony - URL lub na dysku; np. jeżeli ikona jest w pliku plik.ico w tym samym folderze, wpisujesz plik.ico - jeżeli np. pod adresem dobreprogramy.pl/favicon.ico wpisujesz http://www.dobreprogramy.pl/favicon.ico)
  • uruchamiasz go w FX i dodajesz do paska zakładek, a następnie zmieniasz we właściwościach zakładki adres strony.

Wydaje mi się, że powyższy sposób nie przejdzie, ponieważ nowy Firefox na bieżąco aktualizuje favicony w zakładkach (przy każdym wejściu na stronę).

Nie wiem czy aktualizuje ale ten sposób w ogóle nie działa bo adres który podaję do ikony jest wyświetlany jako adres strony a ikona dalej biała :frowning: . Gdzie jest folder w którym są przechowane zakładki Fx3.0 :?:

Przydatne odnośniki:

Otwarłem ten folder

C:\Users\Dragonn\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\smr0so4z.default

I tam są trzy pilki o nazwie bookmarks

a8afc3a6539da68e.jpg

Otwierałem w notatniku ale żaden ten plik nie zawiera aktualnych zakładek tylko sprzed około miesiąca :frowning: .

Jeśli to jest Twój domyślny profil, który używasz, to muszą być tam wszystkie zakładki.

to jest jedyny profil w moim katalogu, są tam moje zakładki ale sprzed miesiąca, przypuszczam że coś namieszałem instalując FX3.0 bez deinstalcji Fx3.0RC3, bo nie chciałem tracić roszerzeń i haseł, chyba zrobię czystą instalkę Fx3.0, dlatego założyłem ten temat viewtopic.php?f=2&t=251295, zobaczmy co będzie po reinstalacji.