Zamiana klawisza g na "7g", s na "=s", h na "-h"

Witam

Od razu zaznaczam, że problem jest na komputerze bez dostępu do internetu, więc nie jestem w stanie chwilowo wkleić logów, ale problem jest dość nietypowy, więc mam nadzieję na pomoc.

Otóż komputer zaczął nagle zamieniać klawisze. W pakiecie Office, notatniku, itp. gdy chcę coś napisać, większość liter działa prawidłowo, ale np. po naciśnięciu “g” wyświetla się zawsze “7g”, po naciśnięciu “s” wyświetla się “=s”, a po naciśnięciu “h” wyświetla się “-h”. Praktycznie uniemożliwia to pracę na komputerze. Google po długich poszukiwaniach nie wskazało by ktokolwiek miał taki problem. Czy ma ktoś jakiś pomysł od czego zacząć próbę naprawiania tego? Czy to raczej wirus, czy też jest możliwość zmiany tego w panelu sterowania na przykład?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Na zmianę w panelu sterowania to nie wygląda :wink:

Proponuję zacząć od przeskanowania kompa antywirusem.

Na myśl przychodzi mi też uszkodzona klawiatura, chociaż jeśli to się nagle pojawiło to mało prawdopodobne.

Witam, nie zaznaczyłeś czy chodzi o PC czy o notebooka. Taki problem jest najczęściej spowodowany zalaniem klawiatury, które powoduje błędne interpretowanie wciśniętych klawiszy przez kontroler. Jeżeli dysponujesz inną klawiaturą - sprawdź czy na niej będzie taki sam efekt (w przypadku notebooka wepnij jakąś na USB). Osobiście raz miałem taki przypadek w notebooku, płukanie klawiatury dawało efekt tylko do czasu aż całkowicie wyschła (nie wiedzieć czemu), skończyło się na wymianie klawiatury. Być może czyszczenie styków w Twojej klawiaturze pomoże.