Zamiana kolejności partycji

Witam, chciałbym zmienić kolejność partycji(bez ingerowania w dane). Tutaj jak to wygląda:

http://images39.fotosik.pl/1567/dd74fac89b419069.jpg

A chciałbym aby to nieprzydzielone miejsce było na początku dysku tzn przed partycją “Dane” (F:).

pozdrawiam

Takie pytanie, po co to? Do czego chcesz jej użyć, że chcesz ją mieć na początku dysku?

Potrzebuje aby RapidDrive zadziałał :slight_smile: Chce połączyć SSD i HDD w cos w rodzaju raid 0.

W systemowym Zarzadzaniu dyskami tego nie zrobisz, a ściślej, zrobisz, ale w połowie, czyli rozszerz wolumin F na cały ten obszar niezagospodarowany tak, aby pochłonęła go partycja F. Następnie wydziel obszar niezagospodarowany przed partycją F ale już przy pomocy np. Easeus Partition Master: http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Part … 12861.html

Musisz zatem użyć jakiegoś programu do partycjonowania dysków (to co ma Windows to jest za słabe narzędzie). Może być np. ten http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Partition-Master,Program,Windows,12861.html

Poraj , Już któryś raz widzę, że w zarządzaniu partycjami kombinujesz jak “koń pod górę”

Nie udzielaj tych porad bo tylko pytającym mieszasz w głowie i narażasz na większe niebezpieczeństwo utraty danych.

Może jeszcze wyszukasz ze dwa dodatkowe programy do tej bardzo prostej operacji, którą można wykonać za pomocą jednego i to tylko kilkoma kliknięciami myszki?

Faja , Użyj programu Easeus Partition Master.

Po uruchomieniu programu “złap” za partycję “F” i przesuń ją w prawo - nieprzydzielone miejsce znajdzie się po lewej stronie. Następnie kliknij “Apply” i po kilku/kilkunastu minutach program przestawi układ partycji.

Przed tymi operacjami wyczyść partycję F ze zbędnych śmieci i plików tymczasowych (np. programem CCleaner) oraz ją zdefragmentuj.

W czasie pracy programu nie odłączaj pod żadnym pozorem zasilania i “módl” się aby nie nastąpiło wyłączenie prądu lub zwiecha komputera.:wink: