Zamiana kolorów w obrazku

Mam problem z obrazkami. Mianowicie mam dany przebieg funkcji, ale niestety kolor tła jest nieodpowiedni. Jak zmienić tło obrazka na białe a reszta żeby była czarna. W programie w którym robię te przebiegi niestety się nie doszukałem tych opcji.

Proszę mi polecić jakiś prosty program do obróbki tych obrazków.

Oto przykładowy obraz: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0w1 … jn79v.html

Napisz ,jaki to program.

Spróbuj darmowym programem GIMP. :slight_smile:

Tylko jak się to robi w Gimpie? Robie sobie sprawozdanie z laboratorium na uczelni w programie Matlab 6.5.1

Niestety nie będzie to takie łatwe,

ponieważ te linie przerywane są koloru białego …

i one po prostu znikną :roll:

Oczywiście nie mówię, że sie nie da,

ale wymaga sporego zaangażowania :slight_smile:

nie wiem jak w GIMPie, ale w Photoshopie możnaby białe zaznaczyć różdżką, skopiować na nową warstwę, w mieszaniu walnąć wypełnienie na czarno, a tę warstwę z tłem normalnie trzasnąć na biało.

jeśli chcesz odwrócić kolory w GIMP’ie to kliknij na warstwa, potem kolory i wybierz inwersja

może być coś tego typu?

nctn7xxz5bgdocc6m.jpg

Czy może niezbyt wyraźna ta skala ?

Nie tworzę nowego tematu bo ktoś miał już podobny problem.

Mianowicie chciałbym zamienić kolory w obrazku: czerwone litery na białym tle chciałbym zamienić na białe litery na czerwonym tle. Jak należy to zrobić w GIMPIE? Zaznaczam, że jestem w tej dziedzinie laikiem i kompletnie nie wiem o co chodzi. Proszę o pomoc.

W oknie obrazu Kolory->Inwersja.

Niestety już tak próbowałem. Ta operacja nie odwraca kolorów względem siebie ale względem składowych RGB. I z obrazka z białym tłem i czerwonymi literami mam po inwersji czarne tło z turkusowymi literami (tzn ‘niebieskimi’). Wie ktoś może jak to zrobić najprościej?