Zamiana kompa stacjonarnego na laptopa

doradźcie mi czy zamienić sie na tego laptopa

hp G5000

system Windows

vista home bass

dysk 80 pamięć

1023 napęd

dvd +r/rw procesor

intel

Celeron M 1.6 firmy

laptop jest miesięczny

mój komputer to:

Płyta główna: płyta A8V-VM SE s.939 VIA/Asus

Procesor: Athlon 64 3200+ 2.0 GHz

Pamięć: 1GB RAM

Karta graficzna: PCI-E 512MB DDR2 Geforce 7300 GS TurboCach

Napęd FDD: 1,44 MB czarny (obudowa jest czarno-czerwona)

Dysk Twardy: 200 GB SAMSUNG

Napęd DVD -/+ R/RW x18 Super Multi LIGHT SCRIBE

Czytnik kart pamięci 8 w 1

chce sie zamienić bo już nie gram w żadne gry na kompie tylko ściągam filmy i je oglądam, słucham muzyki i korzystam z internetu. (A ten stacjonarny zajmuje mi dużo miejsca :stuck_out_tongue: )

Ile miałby mi dopłacić ten koleś do mojego kompa tzn czy wogóle coś by miał mi dopłacić bo nie wiem za bardzo ile kosztować może jego laptop

z góry dzięki za rady

pozdrawiam :slight_smile:

raczej ten lapek wart więcej niż twój PC :stuck_out_tongue:

ale miej na uwadze że ta maszyna jest wolnijesza od twojego PC .

to raczej sam oceń …

ale Ja chce teraz komputer do oglądania filmów i do słuchania muzyki więc szybki nie musi być a jakaś tam gierka pójdzie jak będę chciał sobie coś pyknąć… ;]

Ja mam lapka. Pomimo że to tylko 1,6 procek, za to 2gb ram. Lubię sobie przyciąć w jakąś gierkę, i pomimo że po ciuch zazdroszczę kumplom z pecetami, to wiem że mam nad nimi wyższość, bo ja choć w słabsze gry, mogę zawsze i wszędzie przyciąć. Pozatym mam zawsze dostęp do gadulca, do moich gier internetowych, do konta. Żyć nie umierać. Czy to Ci się opłaca, sam oceń, ale ja po roku korzystania z lapka, chyba nie wymieniłbym go na stacjonarke, no chyba że miałbym i ten i ten.

pozDrAwiAM,

Adam :wink:

tak tylko trzeba mieć bezprzewodowy internet :stuck_out_tongue: a Ja jestem uzależniony od kabelka :cry: , ale jak gdzieś sobie jadę to mi sie nudzi to film bym sobie jakiś obejrzał

Złączono Posta : 08.12.2007 (Sob) 7:28

a tak przy okazji może byś podał w jakie gry pykasz ;]

Jak nie giercujesz, to weź Laptopika. Kupe miejsca na biurku się zrobi. I zawsze można wziąść na wakacje gdzieś ze sobą. :slight_smile:

Ja? Carbon, Most Wanted, Morrowind, a jak sie uprę to nawet Dark Messiah of Might And Magic. A standardowo ogame i runescape :slight_smile: . Jest troche tego, jak sie chce to sie potrafi :twisted:

Aha, a co do neta, Business Everywhere, za 120zł miesięcznie masz nieograniczony dostęp, szkoda tylko że transfer to ok. 20-30kb/s, ale w dużych miastach jak Łódź, Wawa czy Katowice zap…, śmiga :smiley:

tak tylko ja mieszkam w pobliżu Gdańska a nie Łodzi czy Wawy :stuck_out_tongue: i nie stać mnie na bezprzewodowy internet :-x a ile może kosztować ten laptop ? bo sie nie orientuje

a mi się nie podoba procek w tym laptopie :stuck_out_tongue:

ja bym się nie zamieniał.

ale miej to na uwadze że nie gram juz w gry wyrosłem :stuck_out_tongue:

Ja bym się nie zamieniał z kilku powodów:

Najgorszy z możliwych wyborów ponieważ:

  • ma bardzo mało narzędzi które w Premium już są.

-brak Glassa (Vista z Aero Express wygląda niezbyt efektownie)

ps: nie bass tylko basic jak już.

dysk bardzo mały, szybko go muzą i filmami zapełnisz

kiepski, wolny i grzeje się jak grzejnik…

jaka karta graficzna bo nienapisałeś?

poszukaj na Allegro , w Google itp

O czym my mówimy? Nawet najgorsza Vista nie nadaje sie do laptopa. XP i tylko XP.

80 starczy. Filmy się na CD/DVD trzyma, bo wiedząc z doświadczenia, dyski w laptopach potrafią się jarać ja siano. Na muzykę wystarczy, a filmów nie kopiujemy na dysk codziennie.

Kiepski? Nie powiem, posiadam i jestem zadowolony. Wolny? Jak na laptopa w tej cenie? N/C. Grzeje? i tu się zgodzę :stuck_out_tongue: . Ręce mam zawsze gorące :wink:

Ale taka Vista ma lepsze zarządzanie energią i nowy tryb Hybryd Sleep…

nie patrzcie na Viste i tak bym wgrywał XP-ka :] bo według mnie Vista jest do bani :confused:

martwi mnie dysk, więc dlatego sie raczej nie zamienię :slight_smile:

Złączono Posta : 09.12.2007 (Nie) 23:49

a filmy jak ściągam to i tak nagrywam na DVD już mam ze 120 filmów nagranych na płytach ;]

dzięki wszystkim za rady :smiley:

Przynajmniej już byś się chwalił :x

mógł nagrać na użytek własny, jeśli ściągał legalne filmy, np. z YouTube, nic mu przecież nie grozi

Mam 2 kompy i wierz mi, że wolę usiąść na 7 letniego kompa, niż na laptopa który ma 4 miesiące. Skrzynki rulezz :stuck_out_tongue:

ja tam wole laptopa nie wiem czemu o oto mój

procesor 1.7.Ghz intel celeron

pamięć ram 512 ddr2

karta grafiki zintegrowana 128 mb

dysk twardy 60gb ( trochę mały jak dla mnie ale daje rade )

i oczywiście windows xp