Zamiana komputera w pełnoprawny telefon komórkowy

Czy istnieją na rynku rozwiązania, które pozwalają zamienić komputer w pełnoprawny telefon komórkowy? Teoretycznie wystarczyłby modem GSM/UMTS/LTE na USB z możliwością włożenia karty SIM i odpowiednie oprogramowanie. Jednak nie udało mi się znaleźć na ten temat zbyt wielu informacji. Po długich poszukiwaniach natrafiłem na wątki na Stackoverflow:

https://stackoverflo…odem-to-another
https://stackoverflo…nal-on-computer

Teoretycznie można się skomunikować z modemem przy pomocy komend AT, ewentualnie Windows Mobile Broadband API, tak więc nawet te modemy, które są wykrywane jako karta sieciowa, powinny być w stanie wysyłać SMS-y i nawiązywać połączenia, ale jak to wygląda w praktyce?

Poprzednie kompilacje Win10 zawierały aplikację Telefon, ale nie znalazłem, czy współpracowały z dostępnymi na rynku modemami.

Od czego zacząć?

Jaki modem kupić, aby się pobawić w pisanie oprogramowania pod wykorzystanie usług mobilnych, np. wysyłanie SMS-ów, rozmowy, MMS, itd. nie wydając dużo pieniędzy? Ma to działać zarówno na komputerach osobistych (najlepiej USB) oraz z możliwością podpięcia do urządzeń typu Raspberry PI.

Mam w laptopie modem 4G na m2 , można wysyłać i odbierać sms ale połączeń głosowych nie wspiera. Przynajmniej tak piszą w dokumentacji.
A aplikacje ‘telefoniczne’ na linucha są, poczytaj o plasma mobile.

Na forum Sierra Wireless znajdziesz trochę info o modemach ze wsparciem voice call.

1 polubienie