Zamiana modemu Speed Touch na router sagem 2704

(Kurss1005) #1

Witajcie

1.Mialam modem Speed Touch 330 i na nim neo 1Mb. Zmieniłam go, za namową Orange, na router sagem 2704 i mialo być do 10Mb. Po podpisaniu aneksu, zanim dokonalam zmiany ST na router, miałam pokazaną prędkość 5,5 MB, teraz na routerze bywa nawet 4,5Mb.

1. Wcześniej miałam kolo zegara dwa monitorki (ikony) i po najechaniu na nie widzialam prędkość , po zmianie na router nie ma ich i żeby poznać szybkośc muszę używać speedtestu. Czy można je jakoś porzywrócić ?

Aha, internet po kablu.

(manieKMP) #2

Niestety, w umowach dalej pojawia się magiczne słowo "do", co oznacza że dostawca nie zobowiązuje się dostarczać łącza o prędkości równej w umowie, tylko że prędkość "może" do tej wartości dochodzić. Innymi słowy, "prędkość do 10Mb/s" faktycznie może być też 1Mb i raz na ruski rok 9.5Mb, a umowa dalej jest prawnie spełniana (klient nie jest oszukiwany i nie może, na tej podstawie, od niej odstąpić).

Tych samych ikonek raczej nie przywrócisz, najprawdopodobniej były one "dostarczone" wraz z oprogramowaniem/sterownikami do modemu.

Można za to wykorzystać oprogramowanie do monitorowania łącza (jest ich trochę...). Takim programem jest np. NetWorx.

(Rupertm) #3

Zawsze możesz reklamować na 801505505 i to do skutku ja w ten sposób rozwiązałem z TP umowę i to z ich winy o nie możności świadczenia usługi o określonej prędkości za piątym razem ze zwrotem nadpłaconego abonamentu

(djosdanielos) #4

może linia jest za słaba na pełne 10Mb

otwórz przeglądarkę internetową i w polu adresu wpisz 192.168.1.1 zatwierdż

następnie pojawi się okienko gdzie trzeba wpisać login i hasło w obu polach wpisz admin

otworzy się panel konfiguracyjny routera z listy po lewej stronie wybierasz statystyki ,a następnie xDSL pojawi się tabelka z parametrami linii

zrób screen tej tabelki i pokaż go tutaj

jest tam również informacja o prędkości

(Kurss1005) #5

Nie mogę wkleić.

(djosdanielos) #6

to wpisz normalnie tu te dane potrzebne tylko

mode :

margines snr :

tłumienie :

moc :

dostępna szybkość :

szybkość :