Zamiana pamięci ram


(Kaz Kow) #1

W laptopie Toshiba mam zainstalowane 2 kości ram 256mb DDR2 Hyundai Hymp i Kingston KVR800D2S5/1G. 1GB PC2 6400 CL5 200-Pin SODIM, Chcę wymienić 256mb na 1G. Zamówiłem z takim samym oznaczeniem jak wyżej a dostałem KVR400X64 SC3A/1 1GB PC3200 CL3 200-Pin SODIM. Czy mogę ją zainstalować? nie znam się na tym, ktoś pomoże? 256 to jest fabryczna.


(Cedar) #2

Wstępnie patrząc to jedna jest pamięcią DDR2 (ta stara) a ta nowa to DDR - moduły te nie są zamienne i nie zamontujesz DDR w gniazdo DDR2.

Zamawiałeś na jakiejś stronie internetowej? Daj link.


(Kaz Kow) #3

Ja nie zamawiałem, niestety nie wiem z jakiej strony była zamawiana, dostałem od rodzinki. Dziękuję, dobrze że się nie wkopałem tzn nie próbowałem instalować.


(Kaz Kow) #4

Może dopytam, nie mogę znaleźć dokładnie takiej samej. Czy mogę wykorzystać firmy GoodRam o podobnych wartościach lub innej firmy.Czy może być CL6 zamiast CL5? Chodzi mi o dopasowanie do tej zainstalowanej Kingston 1GB


(Cedar) #5

Nie musi być taka sama wystarczy, że jej parametry i typ odpowiadają specyfikacji komputera. Czasami trafiają się “czarne owce” które nie chcą działać z daną płytą główną/procesorem lub innym modułem pamięci jednak tego się nie dowiesz aż nie sprawdzisz. Ważne aby kupować pamięci znanych producentów i unikać “okazji” z drugiej ręki.

 

Podaj dokładny model laptopa.


(Kaz Kow) #6

TOSHIBA Satellite L-25


(Kaz Kow) #7

Dziękuję, miałem szczęście, przypadkiem znajomy miał zbędną kość jakiej szukałem. Zamieniłem i mam nadzieję że po instalacji będzie działać. Zamykamy temat.