Zamiana PC na laptopa, czy w takiej formie to ma sens?

Cześć, 

zaniedługo będę wyjeżdżał, siłą rzeczy jest mi potrzebny sprzęt mobilny i wpadłem na taki o to pomysł- zamienię swojego PC na laptopa. 

W wyjazdach wystarczy mi nawet i 13 cali. W domu chcę podłączyć monitor 22 cale i klawiaturę/mysz zewnętrzną. 

Nie potrzebuję cudów na kiju, na komputerze słucham muzyki i oglądam filmy, pracuję głównie w internecie(ok. 50-70 kart w Operze), nie gram w gry. 

Moje pytanie jest takie, czy warto zamieniać pc na laptopa?

Moja obecna konfiguracja wygląda tak: Intel g3220, płyta asrock h81m, 4GB RAM DDR3, dwa dyski twarde- na ten czas w zupełności mi wystarcza. Czy laptop jest w stanie w pełni zastąpić tego PC?

 

I teraz drugie pytanie, co sądzicie o laptopach poleasingowych jak np. dell e6320?

 

Pozdrawiam

pracuję głównie w internecie(ok. 50-70 kart w Operze)

4 GB ram Ci dawało z tym rade? 

 

No jak chcesz mieć sprzęt typowo mobilny do korzystania w trasie, to oczywiście że lepiej brać lapka niż targać ze sobą cały zestaw komputerowy i kombinować z zasilaniem od zapalniczki w aucie :slight_smile: Jeżeli chcesz zamienić jednostkę na wydajnego lapka to musisz trochę zainwestować. Zamiana to dobre wyjście, o ile ktoś chce przeprowadzić bezstratną wymianę cenową.