Zamiana pliku explorer.exe

chce zamienic plik explorer.exe z C:/winodws na nowego z cd Xp. wiem ze trzeba zamknac w menadzerze zadan explorer.exe i podac chyba z plytki plik explorer.ex_ jak mam to zrobic albo czy so inne sposoby ??

Nie prościej wziąć od kogoś, kto ma już zainstalowanego?

nie wiem a moge wziac normalnie od kolegi i zamienic w c;/windows??

zrób to w DOS - ie

zabardzo nie wiem jak :frowning:

To w total commanderze :smiley:

musisz miec ten plik na CD ROM lub dyskietce, następnie startujesz z dyskietki startowej gdzie przechodzisz na dany nośnik (np zeby przejść na CD ROM gdzie CD ma zonaczenie “F” wpisujesz)

A:“cd F:” =>> to co w cudzysłowie

F:“cpoy explorer.exe C:\windows” =>> muisz podac pełną ściężkę gdzie dany plik sie znajduje

prostszym rozwiązaniem jest znalezienie starego explorer.exe (w winXP pro znajduje się on w dwóch lokacjach: 1. katalog windowsa 2. …\system32\dllcache\explorer.exe) i podmienienie go nowym.

z podmianą może być problem bo plik jest używany przez system, więc nie da się go skasować ALE da się zmienić jego nazwę. zmień nazwę starego explorer.exe, skopiuj nowy plik do tych samych lokacji (obu) i zrestartuj komputer.

nowego explorer.exe znajdziesz oczywiście gdzieś na płytce instalacyjnej windowsa.

spotkalem sie z opiniami ze moga wystpaic bledy jakies jak zamienie explorera ?? czy znacie moge jakies np podobno moze cos sie pomieszac z poprawkami ze mam sp1 a zamienie na explorera bez sp1 i poprawek innych :expressionless: co myslicie na ten tema t ??


Skrócenie cytatu

Asterisk

całkiem prawdopodobne, że wystąpią błędy bo pliki eksplorer.exe różnią się w zależności od wersji sp.

po drugie, przeszukałem płyte instalacyjną i plik explorer.ex_ znajdujący się na płycie instalacyjnej nie jest plikiem explorer.exe używanym przez zainstalowany system, w celu uzyskania właściwego pliku explorer.exe musisz go wypakować (winrar powinien wystarczyć).

matifcb! :slight_smile:

Widzę, że się bardzo boisz tej podmianki! :frowning:

Męczysz się z tym już od tamtego tygodnia - i na naszym Vortalu i na Centrum XP! Faktem jest, że niektóre odpowiedzi mogły Cię trochę zamulić! :shock: Wcale mnie to nie dziwi, że dalej pytasz - bo to tylko dobrze świadczy o Tobie; nie wiesz czegoś do końca, nie jesteś pewny - więc pytasz!

Od tego jest Forum, po co sobie spitolić system!

Tak więc się nie bój, tylko posłuchaj… :slight_smile:

Wszystkie składniki Windowsa, w tym explorer.exe - możemy naprawić tzw. Konsolą Odzyskiwania np. z płytki instalacyjnej CD Windowsa.

W poniższym linku masz długi, ale bardzo przejrzysty wykład jak to jest z tą Konsolą Odzyskiwania. Przeczytaj wszystko po kolei, masz tam bardzo zrozumiały opis od A do Z.

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … opic=14270

W pewnym momencie czytania dojdziesz do własnego rozwiązania, które brzmi tak:

Brakuje pliku Windowsa lub jest uszkodzony


Podmienimy dany plik z płytki CD Windowsa. Pliki na CD są w folderze i386 jako specjalne spakowane archiwa, których nazwy są prawie identyczne jak oryginałów z wyjątkiem rozszerzenia, w którym pojawia się taka pozioma kreseczka "_". Np. plik explorer.exe na CD jest w archiwum explorer.ex_. Skopiowanie pliku skompresowanego z CD automatycznie dekompresuje ten plik.


1. Startujesz do Konsoli Odzyskiwania

2. W linii komend wpisujesz polecenie wg modelu:


expand X:\i386\plik "ścieżka dostępu do miejsca gdzie plik ma wylądować"


np.


expand X:\i386\explorer.ex_ C:\Windows\explorer.exe

Pamiętaj, że X - to litera napędu CD-ROM. Po poleceniu wrzucasz Enter.

Aaa - i nie zapomnij o spacji przed ścieżką.

Jeżeli przeczytasz dokładnie cały link i postąpisz następnie z Explorerem, tak jak Ci wkleiłam - nie ma siły, by Ci coś poszło nie tak! :slight_smile:

POMOCY odisntalowalem sp1 i teraz mi sie cos z kompem zrobilo nie moge zmienic opcji wlasciwosci - rozdzielczosc kolory wszytko jest na najnizszym poziomie :(:frowning: co mam robic przywracanie mam wylaczone :frowning:

Odinstaluj i zainstaluj ponownie sterowniki do karty graficznej.