Zamiana ramek


(kuboludek100) #1

Więc tak, obecnie posiadam stronę www w html z ramkami FRAMESET. Chciałbym, aby dalej strona dzieliła się na tytuł, menu, stronę główną i stopkę tak jak to jest na dobreprogramy.pl tylko jak zlikwidować ramki i zrobić, żeby ich nie było a było dalej wszystko tak samo poukładane ?


(mario@) #2

Musisz stworzyć szablon (obecnie najczęściej na elementach div+css), który ułożeniem poszczególnych segmentów odpowiadałby temu obecnemu.

Natomiast aby dalej mieć tylko jeden plik np. z menu, logiem itd. a treść strony się zmieniała to musisz dodatkowo zastosować np. php.


(kuboludek100) #3

A masz jakiś poradnik jak to zrobić bo jestem w php póki co zielony :stuck_out_tongue:

-- Dodane 06.05.2010 (Cz) 18:30 --

Znaczy się szablon jak zmienię i podlinkuję to powinno być wszystko ok ?


(Kicek3) #4

Tak.

Tutaj masz przykład:

http://www.kurshtml.boo.pl/css/szablon.html


(Uzi123) #5

Kolega raczej jest "zielony" w php. Na poczatek wystarczy tobie poznać podstawy PHP. Możesz np skorzystać z http://pl.wikibooks.org/wiki/PHP do tego trzeba trochę poczytać na temat require, include (też jest na wikibooks).


(kuboludek100) #6

A może mi ktoś przedstawić jak powinien wyglądać najprostszy szablon taki z Nagłówkiem, Menu, Stopką no i treścią (stroną główną) ?


(Kpc21) #7

Przecież kolega już dał ci link:

To jest bez kodu PHP, czyli jeśli chciałbyś coś dodać w menu, musiałbyś to robić na każdej podstronie. A odpowiednie skrypty w PHP do tego masz tutaj:

http://webmade.org/porady/include-includowanie-php.php


(Airborn) #8

kuboludek100 , proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, dokładniej mówiący o problemie. W przeciwnym razie temat zostanie usunięty.