Zamiana: SE K850i na Nokię N73

Długo się zastanawiam. Może forumowicze mi pomogą w wyborze. Zastanawiam się nad sprzedaniem SE K850i na rzecz zainwestowania w Nokię N73. Owy model już “macałem”. Przeszkadza mi w nim powolność, telefon działa właśnie dosć wolno. Na aparacie mi nie zależy, tak więc 3MP w tej Nokii na alternatywę by wystarczyło. Telefon miałby głównie służyć do celów multimedialnych:

  • internet

  • muzyka

itp. W kwestii internetu odpalałbym przeglądarkę internetową (OperaMini) i komunikator (Bombus / BombusMod). SE powolnie działa gdy odpalam komunikator, przeglądarkę internetową i music-player. Powolnie… ale da się korzystać. Ino ogólnie zastanawiam się czy jest sens wymiany k850I na N73?

http://sms.pl/tel/porownaj.php

ja bym się zamienił bo n73 ma lepsze fotki… k850i ma większe ale nie lepsze :slight_smile:

jak ma być do multimediów no to się zamieniaj :slight_smile: ja bym się zamienił, nie zawiedziesz się tylko ściągaj appsy na symbiana bo te na jave są… mniej rozbudowane :slight_smile:

A ja bym się nie zamienił bo symbian tej nokii to już troszkę leciwy. No ale co kto woli :smiley:

no może nie ma FP1 ale i tak warto… a 1 sek więcej go nie zbawi :slight_smile: a z resztą od czego jest minimalizacja :slight_smile:

:lol: Nokia bez Autofocusa robi gorsze zdjęcia od w810i, a recenzje których się naczytałeś o K850i i mizernych zdjęciach, choćby w stosunku do K800i/K810i dotyczyły tych pierwszych wersji. Do tego K850i ma Xnenonową lampę flash, która miażdży diody LED.

przynajmniej nie ma takich szumów jakie ma k850i :stuck_out_tongue:

a z resztą N73 ma autofokusa :stuck_out_tongue:

Cuś mi się pomyliło z tym AF…Czyli ciągle twierdzisz, że N73 robi lepsze zdjęcia od K850i ?

whatever mam odmienne zdanie.

twierdzę że są takie same gdyby nie rozdziałka no ale i tak n73 ma coś czego nie ma k850i i każdy wie co to jest :slight_smile:

  1. N73 ma auto-focus’a

  2. Z SE K850i foty wychodzą prześwietlone zazwyczaj (z bliższej odległości, z użyciem ksenonowej lampy błyskowej)

  3. Pisałem już, że NIE ZALEŻY MI NA APARACIE.

Nokia N73 ma słabszą optykę - zdjęcia w ciemniejszych scenach wychodzą mizerniej i to Nokia ma więcej szumów. Ale i tak powtarza: NIE DLA APARATU chcę Nokię.

Patrzyłem specyfikacje, porównywałem obu modeli telefonów, ale chcę OPINI - ZDANIA ludzi - FORUMOWICZÓW!

N73 ma symbiana a to daje mu nieograniczone możliwości :slight_smile: i dlatego warto się zamienić… no i muza jest lepsza…

ale nie lepiej sprzedać K850i i kupić coś droższego?

Ja nie wymagam w telefonie osioągów komputera i N73 by mi w zupełności wystarczyła. A ktoś ją ma z Was, czy też trochę topornie chodzi? Wiem, że aplikacje pod Symbiana są lepsze, ale ja nie dyskriminuję jav’y. Oczywiście jak miałbym Symbiana to bym z aplikacji przeznczonych na niego bym korzystał.

no ale nie przesadź bo jak władujesz z 50 appsów no to ci fon spowolni :wink:

Nie… Max 10 aplikacji, min. 5.

10 appsów? trochę mało :slight_smile: ale zależy kto czego potrzebuje :slight_smile:

Wybaczcie, ża mały off-top: KD Player na N73 działa, bo np. na 6110 Navigator nie…

Dla Ciebie mało, dla mnie nie koniecznie…

jest jeszcze LCG Jukebox który przebija KD Player pod każdym względem…

Hm… Nie znam - znajdę, wypróbuję. Aktualnie testuję sobie Nokię 6300. Jednak za krótką na razie ją mam, by oceniać. Jednak wolałbym mieć telefon z 3G, bo ostatnio korzystałem.

LCG Jukebox jest na symbiany :slight_smile: