Zamiana systemów legalna?


(system) #1

Witam jak kupię win 7 box na PC to po potem będę go mógł zainstalować na laptopie (bez systemu) będzie to legalne ? a na PC dam XP


(Marjaan) #2

Licencja BOX jest bodajże na 3 komputery, możesz zainstalować i tu, i tu. Ale błędna jest twoja teza, nie kupujesz systemu przypasowanego do komputera [w takim wypadku byłby to OEM np. dostarczony z zestawem].


(hevet) #3

Na żadne trzy komputery tylko na jeden.Jak usuniesz system z PC to możesz w pełni legalnie zainstalować na laptopie.


(Hitm3n) #4

hevet zależy jeszcze od licencji, bo są też wielostanowiskowe.

Jeśli jednostanowiskowa, to dopiero po odinstalowaniu z jednego będziesz mógł zainstalować na drugim. Jeśli wielostanowiskowa (najczęściej 3, 5, 10, z większą się nie spotkałem jeszcze), instalujesz na tylu, na ile jest licencja (takie są najczęściej w firmach)


(fiesta) #5

Co za brednie !!

Zwykla licencja BOX jest na jedno stanowisko, tylko można ją dowolnie przenosić pomiędzy komputerami ( po wcześniejszym odinstalowaniu).

Na firmy Windowsy zakupywane są na całkiem innych licencjach korporacyjnych.


(M Rzeznik) #6

i jeszcze pytanie dodatkowe (nie padło dotąd): skąd to XP i na jakiej licencji? też BOX, czy może OEM i jak OEM to od którego kompa?


(Hitm3n) #7

Skąd ? Sklep (EMPiK, Vobis itp itd). Box nie jest przypisany do płyty głównej, OEM jest. Czyli jeśli masz OEM, nie możesz zainstalować na tym samym kluczu na innym kompie, nawet jak masz na tamtym odinstalowany. Z BOX-em jest inaczej, instalujesz ile chcesz, ale pod warunkiem, że jest on jednocześnie tylko na jednym kompie.