Zamiana systemu z visty na xp

mam pytanie,drugie już na tym forum :slight_smile: czy można zamienić system z visty na xp, i jak tę operacje wykonać? mam na laptopie viste ale mnie zaczyna irytować,poza tym miałem już problem poważny z przywracaniem systemu,a wiem że xp działa lepiej (przynajmniej na razie). mam xp na oryginalnej płycie.a słyszałem że bywają z tym kłopoty, nie wiem za bardzo jak to zrobić a nie chciałbym kompa popsuć. laptop asus F5Mseries.

O ile sama zamiana systemu to nie problem. Format C:/ i insalka Xp, to schody zaczynają się dopiero później.

Jeśli kupiłeś lapta z vistą (mnie też irytuje…), to sterowniki do podzespołów zostały zebrane pod vistę.

Myślę, że na początku powinieneś sprawdzić dokładnie co jest w środku Twojego kompa, zebrać wszystkie sterowniki i dopiero wtedy zacząć działanie destrukcyjne visty…

Szukaj tędy: viewtopic.php?t=198170&view=next

Oczywiście, że możesz zmienić system na xp. Ze sterownikami nie będzie problemu. Asus wypuścił do tego Notebooka stery pod xp. Oto stery do F5M pod xp: http://support.asus.com/download/downlo … uage=pl-pl

Pozdr

Dokładnie - w przypadku ASUS’a nie ma problemu ze sterownikami. Mam F5N i wszystkie potrzebne stery pobrałem ze strony producenta - wszystko działa jak należy. Postaraj sie je instalować w kolejności:

  1. Chipset

  2. VGA

  3. LAN

  4. PCMCIA

  5. Audio

  6. Modem

  7. ATK

i oczywiście TouchPad możesz wcisnąć zaraz po VGA. To taka powiedzmy “nie pisana” kolejność instalacji, nie trzeba przestrzegać, ale może warto…

dzięki bardzo, spróbuje sie z tym pobawić, nie robiłem tego jeszcze a z komputerowych spraw nie jestem fachowcem :oops: także będzie to raczej na bolka dochodzeniowca, ale teraz przynajmniej wiem gdzie grzebać.pozdrawiam.

czy mozesz mi cos poradzic jaki sterownik mam jeszcze dosinstalowac do mojego kompa żeby zaczeły działać przyciski nad klawiaturą tzn te od mediów, zmiana trubu pracy baterii ,otwieranie explorera no włączanie i wyłaczania TouchPada ?

To zależy jaki masz sprzęt. A jaki?

asus F5N-AP074A

cpu -ath.64nTK56

display- 15,4 wxga

Amd athlon 64x2 dual-core

nvidia geforce7000m

http://www.asus.pl - poszukaj odpowiednich sterowników.

Panowie i Panie potrzebuje sterownika SATA do Asus F5N-AP178A to dość pilne a nigdzie mendy nie mogę znaleść :-/ pomożecie? z Góry dzia

pewnie chodzi Ci o to że XP nie widzi dysku twardego, jeśli tak, to njaprostrzym rozwiązaniem jest przestawienie w biosie z sata na ide i po sprawie.

nie jest najprostszym gdyż w tej wersji nie ma tej opcji jakby była to bym nie pytał. Musze mieć konkretny ster sata :-/