Zamiana tekstu w wielu miejscach za jednym razem

Witam serdecznie, na początek przepraszam, bo nie miałem pojęcia jak nazwać temat.

Chciałem się zapytać jak dokonać modyfikacji tekstu za jednym razem na wszystkich obiektach gdzie dam zmienną.

Na przykład jak pod wpisem w aktualnościach na stronie mam napis Czytaj więcej, to jakbym chciał go zmienić, to musiałbym to robić pojedynczo w każdym newsie.

No a ja chciałbym do tych newsów wstawić jakąś zmienną czy coś, a ten napis Czytaj więcej w osobnym pliku jakimś, czy co. No i wystarczyłoby, że w tym pliku zmieniłbym ten wyraz i zmiana uległa by wszędzie tam gdzie dałem zmienną odnoszącą się do tego.

No to na samym początku dokumentu dajesz:

<?php include('config.php'); ?>

A w pliku config.php dajesz:

<?php $czytdal='Czytaj dalej'; ?>

A przy artykułach zamiast “Czytaj dalej” piszesz

<?php echo $czytdal; ?>

Przy zmianie wpisu w config.php zmienisz zmienną, która pokazuje się przy artykule.

Dziękuję, ale niestety właśnie coś odkryłem. Mam stronkę na CMS-ie, a tam uzywanie PHP w jego panelu administracyjnym jest bardzo ubogie. Odkryłem, że zadziała wtedy kiedy zastosuję np. tak:

{zmienna} i do tej zmiennej się będzie odnosić ten wyraz Czytaj dalej.

Tylko jak to zastosować? Wiem, że to coś związanego z SC_BEGIN ZMIENNA

Ale jak stosuję:

SC_BEGIN READ

Czytaj więcej;

SC_END

A potem na stronie {READ}, to nie działa to.

Proszę o pomoc. Wiem, że ten sposób na pewno zadziała, ponieważ jak wpisuję wartości dodane do CMS-a, np. {NEWSDATE}, to działa idealnie. A ja tą wartość {READ} dopisałem do tego pliku gdzie te inne wartości właśnie. Próbowałem też z {NEWSREAD}, ale lipa.

A może to zupełnie inaczej trzeba zrobić, jeśli chodzi tylko o takie dwa wyrazy.