Zamiana wejścia audio na mikrofon


(Krolik999) #1

Cześć. Mam taki problem - kupę czasu mam już zniszczone wejście jack do słuchawek/głośników w laptopie (Packard Bell Easynote TK 85). Dźwięk chodzi tylko wtedy, kiedy ostro się nagimnastykuję z włożeniem jacka od słuchawek i pozostanę w praktyce bez ruchu. Trochę to nużące. Znajomy mówił mi kiedyś o tym, że przy sterownikach Realtek mogę zamienić sobie przeznaczenie jacka do mikrofonu z jackiem do odsłuchu... Tylko że nie u mnie (mam realteka). Mam tylko dwa wejścia i nie mogę się dostać do takiej opcji. Stąd moje pytanie - czy mogę jakoś oszukać sterownik? Sprawić, żeby brał moją kartę dźwiękową/jacki/cokolwiek to jest za takie, w których mogę sobie zmieniać urządzenia audio? Zdaję sobie sprawę, że pewnie uderzyłoby to po jakości dźwięku, ale lepszy rydz niż nic.

Miałem też urządzenie przejściowe usb, ale strasznie niestabilne są te usbki w packardzie i zawsze coś się psuło, obecnie w ogóle to nie działa.


(xyzzyx) #2

Tu: http://www.pcformat.pl/Doskonaly-dzwiek … 5,strona,5 a jeżeli laptop to tu: http://peb.pl/archiwum-forum-windows/10 … audio.html poczytaj.