Zamiana Windows 7 Beta na Windows XP

Witam!

Mam taki problem - jak Microsoft udostępniał Windows 7 Beta, to pobrałem, skrakowałem, chodził…do czasu: teraz (jak wszystkim wiadomo) wyłącza się co dwie godziny. Więc próbowałem zainstalować Windows XP. Oryginalny. Próba była wykonana na dwóch różnych płytach z Windowsem XP. Kicha… Ustawiłem w BIOS-ie start z CD (dotyczy to obydwóch płyt: jednej oryginalnej, drugiej nieoryginalnej) , wszystko normalnie się zaczyna, niebieskie tło instalatora systemu Windows, na szarym pasku na dole pojawiają się różne informacje i nagle wyskakuje błąd:

Informacje techniczne

***STOP: 0x0000007B (0xF78D663C, 0xC0000034, 0x 00000000, 0x00000000)

I tak kilka razy…

Co robić? Szukałem w Google - bez rezultatów…

Pozdrawiam

Zapomnij człowieczku,że ktoś ci pomoże z pirackim systemem! !!

Sprawdź w BIOSie ustawienie kontrolera SATA - w razie potrzeby zmień z AHCi/RAID na IDE. Powinno pomóc.

:arrow: przemek8423

A co mam zrobić? Powiesić się wrzeszcząc “Niech żyje Microsoft”?! Teraz chcę zainstalować legalny system…

:arrow: Longhorn2009

A jak to zrobić? Mam Phoenix Bios. Dziękuję bardzo za odzew. Dzwoniłem do jednego informatyka - powiedział, że za 90zł może to zrobić, ale nie będzie mi mówił przez telefon - to za długa sprawa, chodzi o przeinstalowanie Windowsa nowszego na starszy.

Szukaj w BIOSie opcji podobnej do tej:

http://www.mbnet.fi/nettijatkot/2006/09 … t/bios.jpg

http://i.frazpc.pl/pliki/2002/board_tem … 727194.jpg

I sprawdz system plików dysku.

I sprawdz system plików dysku.

Longhorn2009, wybawco, dziękuję Ci bardzo :smiley: Właśnie się system instaluje :slight_smile:

Dodane 28.11.2009 (So) 21:24

A teraz mam jeszcze jeden problem :frowning: Zainstalować mi się udało, tylko rozdzielczość ekranu…najwięcej 1024x768…więcej nie można - nie da się…wcześniej było o wiele więcej…jak to zrobić, żeby była większa rozdzielczość?

Dodane 28.11.2009 (So) 21:39

I jeszcze jedno - w ogóle nie widzi kart sieciowej…nawet tym przyciskiem na komputerze nie da się jej włączyć…co robić?

Co do rozdzielczości ekranu, zainstalowałeś sterowniki do karty graficznej?

Wytłumacz na spokojnie o co ci chodzi, czy karta sieciowa jest widoczna w menadżerze urządzeń, zainstalowałeś sterowniki do niej?

Podaj nazwę płyty głównej i karty graficznej to pomożemy (można sprawdzić programem Everest). Sterowniki do grafiki i reszty zainstalowałeś?

Przepraszam za długi brak odzewu. Zainstalowałem Everest i jest napisane

(…)

ID płyty głównej

Nazwa płyty głównej eMachines, Inc. Danube

(…)

Właściwości systemu

(…)

Nazwa eMG720

Karty sieciowej w Menadżerze urządzeń nie widać. Sterowników w ogóle jeszcze nie instalowałem. Gdzie są, żeby je zainstalować?