Zamiana z Palit HD4850 Sonic SE na


(gari) #1

Witam.

Oddałem swoją kartę graficzną (Palit Radeon HD4850 Sonic Special Edition 512MB DDR5) na gwarancję w Esc.pl (artefakty itd.). Odpisano mi, że nie mają takiej karty w ofercie, aby ją wymienić i oferują w zamian jedną z dwóch:

  • Asus Radeon HD4850 Matrix 512MB 2xDVI

  • Sapphire Radeon HD4850 VAPOR-X 512MB HDMI DVI

Jednocześnie napisano mi, że wydajność kart jest praktycznie taka sama, za to jakość 2 wymienionych znacznie lepsza.

Co o tym myślicie? Ja się specjalnie nie znam, ale na pierwszy rzut oka (zegary itd.) wydaje mi się, że karty te są słabsze (i to znacznie). Ale mogę się mylić. Dodatkowo ceny tych kart są o 100zł mniejsze, niż mojego Palita, co ogólnie wydaje mi się jakimś żartem ze strony Esc.pl, że mi w ogóle coś takiego się proponuje. Ja za swoją kartę zapłaciłem 520zł, a te są za 430~ (tak pi razy drzwi).

Proszę o opinie.


(Erufenrito) #2

Sapphire Radeon HD4850 VAPOR-X 512MB HDMI DVI wydaje się lepszym wyborem ze względu na wyjście HDMI


(gari) #3

Ale wiesz. Ja się zastanawiać między nimi będę wtedy, kiedy mi ktoś powie, że te obie karty są równie dobre jak Palit, którego miałem. Dla mnie to jest narazie największy problem, że mi się wciska coś gorszego i o 100zł tańszego.

Mniemam, że nie przeczytałeś całego posta.


(Emilmlo) #4

Te karty co chcą dać są gorsze, bo DDR3 i niżej taktowany rdzeń, ten Palit jest trochę słabszy od HD4870, a w cenie ok 520 zł można dostać HD4870.


(Erufenrito) #5

No faktycznie nie zauważyłem, że ten Palit miał GDDR5

Scorpio taktowanie możesz sam sobie zwiększyć :wink: (bo nie wiem po co dopłacać do czegoś co można samemu zrobić :wink:)

Z drugiej strony możesz ubiegać się o zwrot pieniędzy, albo sprowadzenie tej karty, lub wymianę na jakiegoś 4870.


(gari) #6

No oczywiście, że można samemu zwiększyć, ale wolę (teoretycznie) dostać kartę za tę samą cenę (lub takimi sami taktowaniami) i podkręcić je wyżej, niż miałem, a nie dostać coś tańszego i gorszego i samemu kombinować, żeby dorównała starej. No way :stuck_out_tongue:

-- Dodane 24.08.2009 (Pn) 15:16 --

Rozumiem, że skoro oni domagają się dopłaty do droższej, wg. odpowiedzi:

To ja mogę się domagać zwrotu różnicy między kosztem Palita (520zł) a PowerColorem (499zł). Ma się rozumieć, że działa to w dwie strony? :smiley:


(Erufenrito) #7

Musisz jeszcze chyba koszt transportu doliczyć czyli 20 zł. kurierem za pobraniem np (możesz się dokładniej zapytać czy musisz pokrywać w tym wypadku koszty dostawy) :wink:


(gari) #8

Absolutnie nie muszę. Wg. ich regulaminu klient dostarcza na własny koszt towar DO serwisu, a nie w obie strony.

-- Dodane 24.08.2009 (Pn) 16:01 --

Czym różnią się te dwie karty? Wyglądem?

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=13001


(Erufenrito) #9

Lol ale mieszasz post2287960.html#p2287960 :wink:


(gari) #10

Wybieram między:

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=12930

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=13001

To zgodnym głosem wskazujecie na opcję numer dwa? :stuck_out_tongue: Tak mi doradzano, ale pytam jeszcze was - co X głów, to nie jedna :stuck_out_tongue:


(Mskitek) #11

Tak link nr 2.


(Mariosti*) #12

Link numer 2 to ani toxic, ani vapor-x... nie jest też referencyjny, ale żeby jednoznacznie powiedzieć czy ma lepsze chłodzenie od powercolora musiałby znaleźć wystarczająco dokładną recenzję prezentującą co jest po plastykową osłonką...

W przypadku powercolor'a zdjęcie prezentuje wersję z 1gb ram'u.

Jeśli miałby chłodzenie jak edycja pcs... to wg mnie powercolor byłby lepszym wyborem... oprócz solidnego chłodzenia gpu na heatpipe'ach i radiatora na sekcji zasilania, pcs'y mają dodatkow miedzianą blaszkę na ram'ach, a nawet tak prosta forma ich chłodzenia jest dużym plusem.


(gari) #13

W Sapphire nawet na zdjęciu widać pod plastikiem radiatory z obydwu stron wiatraka, no chyba, że ja mam takie złudzenie :stuck_out_tongue: Wydaje mi się, że akurat w tym nie odbiega od PowerColor.