Zamiana złotówek na euro - paypal

witam. Chciałem kupić grę na Steama. Kosztuje ona 4.95 euro. Zrobiłem przelew z Banku Zachodniego na moje konto paypal (na 25 zł). Podobno ma dojść po 2-3 dniach. Moje pytanie brzmi: co zrobić, aby zł na koncie paypal (jak już dojdą) zamieniły się w euro? Będzie to kosztować?

Pozdrawiam.

nic nie będzie to kosztować możesz tam zmienić walutę :smiley:

wydaje mi się że do tego służy opcja na górze konwerter walut

Na stronie PayPal klinij na Pomoc, a następnie w centrum pomocy w sekcji Transakcje kliknij na Waluty.

Przy transakcji kwota powinna być ‘automatycznie’ przeliczana (z PLN na daną walutę) - nie musisz zmieniać waluty na koncie PayPal.

Okej, dziękuję za odpowiedzi.

Mam jeszcze 2 pytania. Czy pieniądze na PayPalu mogą po jakimś czasie “nic z nimi nie robienia” zaniknąć? Wiem, że to absurdalne, ale żebym się potem nie zdziwił :wink:

I drugie: czy można bez problemu przerzucić pieniądze z PayPala na swoje konto bankowe?

Same nie znikną chyba że ktoś się włamie na twoje konto :slight_smile:

Można bez problemu zrobić przelew z paypala

sam robiłem przelew 50 $ na moje konto :smiley:

Nigdy o czymś takim nie słyszałem…

Nie wiem czy w BZ WBK są karty adekwatne do ‘delfinka’ z mBanku - choć nie jest to karta kredytowa, można z niej korzystać jak z kredytowej przy płatnościach internetowych (między innymi na koncie PayPal - nie ma wówczas potrzeby wykonywania przelewu i trzymania kasy na koncie Paypal)…

Tak, ale… (podobno) może to potrwać do 2-3 dni.

Dzięki za wyjaśnienie :slight_smile:

ja na szczęście nie mam tego problemu bo u mnie w ciągłym użyciu jest karta kredytowa. Trzeba pamiętać, że zarówno na kk jak i na paypalu przewalutowanie odbywa się na zasadach usługodawcy, czyli po ich kursie, brnę do tego, że jeżeli wyliczysz sobie że musisz wpłacić 25 pln, żeby mieć to 4.95 to może być sytuacja, kiedy będziesz miał mniej lub więcej w zależności od operatora. Więc warto wiedzieć ile wynosi kurs przed wpłatą i sprawdzić te kurs właśnie u swojego operatora (Bank czy paypal).

Pozdrawiam